17 czerwca 2019, 03:11

Teraz

12°

Sport

A A A

UNIHOKEJ: Kolejne podium uczniów z Mroczenia

17 grudnia dobiegły końca rozgrywki w unihokeju chłopców w Wielkopolsce. Drugi rok z rzędu uczniowie Szkoły Podstawowej w Mroczeniu stanęli na podium.

W kolejnym etapie rozgrywek rywalizowały cztery najlepsze drużyny wyłonione z rozgrywek na etapie powiatów, rejonów i półfinałów wojewódzkich. Do turnieju wojewódzkiego, który odbył się w Jarocinie przystąpiły szkoły z Kotlina, Siedlca, Białośliwia i Mroczenia. Drużyna z Mroczenia swój decydujący pojedynek o wejście do finału rozegrała ze szkołą z Siedlca. Bez wątpienia był to najlepszy mecz w całym turnieju, gdzie grające zespoły zademonstrowały bardzo wysoki poziom techniczny i taktyczny gry z wieloma strzałami napastników, interwencjami obrońców i bramkarzy. Wynik 2: 1 dla rywali dał im prawo gry o I miejsce, uczniom z Mroczenia pozostała gra o miejsce III. Ten mecz grany ze szkołą z Białośliwia był popisem naszych chłopców, którzy wygrali 4:0. W meczu o I miejsce w Wielkopolsce Szkoła z Siedlca pokonała 4: 0 szkołę z Kotlina. Najlepszym bramkarzem tego turnieju wybrany został Mateusz Gogół.
Szkoła Podstawowa w Mroczeniu drugi rok z rzędu stanęła na podium finałów wojewódzkich w unihokeju. Sukces poprzedniego roku, kiedy to uczniowie z Mroczenia zajęli drugie miejsce i tegoroczne III miejsce wywalczone w Jarocinie, na długo pozostaną w pamięci zawodnikom i trenerowi zespołu Jerzemu Mosiowi.
Uczniowie szkoły Podstawowej w Mroczeniu , którzy awansowali przez kolejne etapy rozgrywek do finału wojewódzkiego zajmując ostatecznie trzecie miejsce w Wielkopolsce: Mateusz Gogół, Michał Maksim ( bramkarze), Tobiasz Rabiega, Szymon Skiba, Filip Klepin, Jakub Piasecki, Krystian Tyra, Krzysztof Brząkała, Maksymilian Musiała , Maciej Kordek, Mikołaj Gruszka, Maciej Kozłowski.

Autor: arek.skiba@radiosud.pl