19 kwietnia 2024, 10:06

UNIHOKEJ: Mroczenianki najlepsze

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Mroczeniu o tytuł i awans do finału powiatowego walczyły młodsze unihokeistki. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszły zawodniczki Jerzego Mosia.

Mroczenianki wygrały trzy mecze i zameldowały się w finale powiatowym, który tu właśnie zostanie rozegrany 6 listopada. Zażarty bój o drugie, premiowane awansem miejsce, stoczyły teamy ze Słupi i Łęki Mroczeńskiej. Wydawało się, że problem został rozwiązany już w pierwszej połowie, bowiem  Słupianki przegrywały 0:3. W drugiej części meczu w dzielne  słupianki wstąpił prawdziwy duch walki, a kiedy strzeliły gola na wagę remisu, zapachniało dogrywką. Justyna Malinowska ma jednak w swojej talii prawdziwego asa (sic!). Filigranowa Ala Wylęga wbiła jeszcze dwa gole i awans pojechał do Łęki.