20 maja 2024, 18:09

Teraz

21°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Victoria Ostrzeszów z Pucharem Starosty

Victoria Ostrzeszów triumfowała w XX Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Ostrzeszowskiego. Jego finał z udziałem pięciu drużyn rozegrano w Czajkowie, a więc na terenie poprzedniego zwycięzcy rozgrywek. Poza gospodarzami, którzy mieli zapewniony udział w rywalizacji, do walki przystąpiły też cztery zespołu wyłonione podczas eliminacji odbywających się przed tygodniem. Już w swoim pierwszym meczu Victoria potwierdziła swoje wysokie aspiracje, pokonując obrońców trofeum 4:2. W kolejnych grach ostrzeszowianie zwyciężali 2:1 z LZS  Siedlików i aż 5:1 z LZS Doruchów. Przy takim dorobku punktowym i bramkowym, a także biorąc pod uwagę wyniki uzyskiwane przez rywali, do triumfu w całym turnieju wystarczał Victorii remis z KS Rogaszyce. Tak też się stało. Mecz zakończył się rezultatem 1:1, co oznaczało, że Puchar Starosty pojedzie do Ostrzeszowa. 
- Ta wygrana dużo dla nas znaczy - nie kryje Franciszek Mak ze  zwycięskiej ekipy. - Przede wszystkim mamy satysfakcję z wygranej. W zeszłym roku niestety nie udało się wygrać, natomiast teraz wracamy do Ostrzeszowa z pucharem i z tego się bardzo cieszymy. 
Drugie miejsce w turnieju zajęli piłkarze z Rogaszyc, trzecie – LZS Czajków, czwarte – LZS  Siedlików, a piąte – LZS Doruchów. Z poziomu rozgrywek zadowolony był fundator pucharu, starosta Lech Janicki. 
- Cieszę się, że ten turniej ma już swoją markę – podkreślił. - Zawodnicy wkładają w grę maksimum energii i umiejętności. Myślę, że poziom jest bardzo dobry. Dobrze, że raz w roku spotykamy się na takim turnieju halowym. To się przydaje przed wiosennymi rozgrywkami. 
Najlepszym strzelcem turnieju finałowego został Kacper Obsadny z Victorii Ostrzeszów. Za najlepszego zawodnika uznano Emila Klińskiego z LZS  Czajków, a Dawid Karnasiewicz z KS Rogaszyce to najlepszy bramkarz. 


Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl