Teraz

Sport

A A A

PIŁKA RĘCZNA: Victoria Świebodzice - Polonia Kępno 28:26 (14:15)

Polonia Kępno przegrała mecz 10 kolejki rozgrywek II ligi kobiet z Victorią Świebodzice 26:28. Do przerwy nasze dziewczęta prowadziły. Spotkanie rozegrano w niedzielne popołudnie.

Do końcowego sukcesu kępniankom brakowało niewiele. Na siedem minut przed końcem, nasze dziewczęta prowadził jedną bramką. - Rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie. Mecz był wyrównany, a wynik głównie oscylował wokół remisu. W końcowych fragmentach popełniliśmy kilka błędów i niestety przegraliśmy dwoma bramkami - powiedział Radiu SUD trener Grzegorz Markiewicz.

Warto podkreślić, że kępnianki otrzymały łącznie 24 minuty kary, a przeciwniczki tylko 8. Czy to znaczy, że biało-niebieskie grały tak ostro, czy sędziowie mieli słabszy dzień? - Mocno graliśmy w obronie, jednak chyba za dużo tych kar dostaliśmy. Praktycznie, co dwie, trzy minuty mieliśmy karę i graliśmy w osłabieniu. Gdy siły były wyrównane, to odjeżdżaliśmy przeciwnikowi. Był taki moment, że prowadziliśmy różnicą trzech bramek, ale niestety w takim newralgicznym momencie meczu dostaliśmy podwójną karę i graliśmy przez dwie minuty czwórką w polu i przeciwnik odjechał nam na dwie bramki - dodał trener Polonii.

Najwięcej bramek dla zespołu z Kępna zdobyła Angelika Walczak (7). Jedno trafienie mniej zaliczyła Agata Staniszewska. Po pięć bramek rzuciły Paulina Skowrońska i Weronika Przewdzięk, dwie Karolina Trepner, a jedną Martyna Orzechowska.

W sobotę o 16:00 w kępińskiej hali, przeciwnikiem Polonii będzie Zagłębie II Lubin.