Teraz

Sport

A A A

PIŁKA RĘCZNA: XIII Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej

Dwukrotnie na drugie miejsce podium wchodziły zawodniczki Polonii Kępno po zakończeniu rywalizacji w XIII Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej, który w miniony weekend rozgrywany był w Kępnie.

W roczniku 2007 Polonia prowadzona przez trenera Macieja Nowickiego w meczu finałowym uległa Panterom Dopiewo 5:10. - Widać, jaki postęp zrobiły nasze dziewczęta. Rok temu nasze dwie drużyny z tego rocznika zajęły ostatnie miejsca, a teraz pierwsza drużyna wywalczyła srebro, a drugi nasz zespół uplasował się na piątej pozycji. Przez cały rok dużo pracowaliśmy, rozgrywaliśmy sporo turniejów. Teraz było już widać, że dziewczyny mają jakieś pojęcie o grze. Przegraliśmy finał pięcioma bramkami, ale też chyba dziewczyny bardzo się zestresowały. To był ich pierwszy finał przed własną publicznością. Gratuluję zespołowi z Dopiewa, bo pokazały moc w tym meczu - mówił po turnieju trener Nowicki.

Trzecie miejsce w tym roczniku zajął Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie, który pokonał UKS Jedynkę Dzierżoniów 5:2. Tytuł MVP otrzymała Zofia Bartnik (Pantery), najlepszą strzelczynią została Maja Piątek z Polonii, a najlepszą bramkarką wybrano Oliwię Alejską (Pantery).

W roczniku 2004 Polonia Kępno musiał uznać wyższość MUKS Śląsk Skałka Świętochłowice 19:21. - To był dla nas fajny turniej, bo wszystkie dziewczyny mogło dużo pograć. Z punktu widzenia szkoleniowego, to super, że taki turniej teraz się odbył. Teraz mamy dużo grania, bo oprócz turniejów dziewczyny grają także w lidze wojewódzkiej. Teraz widać tą pracę, którą wykonują dziewczyny na treningach, bo zrobiły mega postęp - przyznał trener Polonii 2004 Marcin Tyc.

Trzecie miejsce w tym roczniku zajął Tor Dobrzeń Wielki, który pokonał Jedynkę Dzierżoniów 12:9. Tytuł MVP otrzymała Paulina Hołub (Świętochłowice), najlepszą strzelczynią została Julia Wójcik z Polonii, a najlepszą bramkarką wybrano Martynę Sarapatę (Świętochłowice).

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl