27 listopada 2021, 00:02

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA RĘCZNA: XIV Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej

Drugie i czwarte miejsce zajęły drużyny Polonii w XIV Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej, który w miniony weekend rozgrywany był w Kępnie.

W roczniku 2007 Polonia prowadzona przez trenera Macieja Nowickiego, w meczu finałowym uległa Tuzinkowi Gniezno 5:10. - Finałowy mecz zagraliśmy słabo na tle dobrze dysponowanego przeciwnika. Z Tuzinkiem toczymy zacięte boje od roku na różnych zawodach. W ostatnich dwóch spotkaniach był remis, ale dzisiaj Gniezno było wyraźnie lepsze. Ja mam jakiś niefart w tym turnieju mikołajkowym, bo w Polonii pracuję od 9 lat i brakuje mi tylko złota w tych zawodach - mówił niepocieszony trener Nowicki. Trzecie miejsce w tym roczniku zajęła Zgoda Ruda Śląska.

Tytuł MVP w tym roczniku otrzymała Marta Noculak z Polonii Kępno, najlepszą strzelczynią została Jagoda Jendraszak (Tuzinek Gniezno), a najlepszą bramkarką wybrano Weronikę Balcerzak (Tuzinek). 

W roczniku 2003 Polonia Kępno uplasowała się w końcowej klasyfikacji na IV miejscu. W decydującym starciu zawodniczki trenera Grzegorz Markiewicza przegrały ze Zgodą Ruda Śląska 14:18.

- Fajne były zawody, ale niestety nie udało się stanąć na podium. Nauka jednak nie poszła w las. Jestem dumny z dziewczyn, bo walczyły niesamowicie o każdy metr boiska. Zespoły, które przyjechały do nas, zwłaszcza ze Śląska, to jest czołówka Polski. Czasami na takich turniejach decyduje dyspozycja dnia. Brakowała nam momentami szczęścia, ale i tak jestem dumny z ich postawy. Przed nami kolejne wyzwania w lidze wielkopolskiej, więc bierzemy się do pracy - mówił trener Markiewicz.

Turniej w roczniku 2003 wygrała Sośnica Gliwice, która w finałowym meczu pokonała Skałkę Świętochłowice 17:9.

Tytuł MVP w roczniku 2003 otrzymała Martyna Majda (SPR Sośnica Gliwice), najlepszą strzelczynią została Laura Pastusiak (Skałka Świętochłowice), a najlepszą bramkarką wybrano Agnieszkę Zimowską (Świętochłowice).

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl