19 października 2019, 11:57

Teraz

13°

Sport

A A A

BIEGI: Zaproszenie do Wieruszowa

W sobotę, 21 września zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w IV Ogólnopolskim Integracyjnym Biegu Ulicznym Wieruszów 2019. To stosunkowo młode przedsięwzięcie, które zdobyło już dużą popularność. W biegu biorą udział uczestnicy z całej Polski.

Uważamy, że bieg na stałe wpisał się w kalendarium imprez sportowych, przyczyniając się do popularyzacji biegów jako najzdrowszej formy ruchu, promocji Miasta i Gminy Wieruszów, Województwa Łódzkiego oraz promocji aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Polski.

Jednym z wielu celów powyższej imprezy jest propagowanie tradycji aktywności ruchowej wśród osób z niepełnosprawnością oraz zwrócenie uwagi na ich problemy i potrzeby. Osoby indywidualnie legitymujące się niepełnosprawnością, Zespoły z ŚDS, DPS, WTZ, Grup Wsparcia, Zakładów Aktywności Zawodowej, Spółdzielni Socjalnych oraz dzieci i młodzież niepełnosprawna, będąca beneficjentami placówek oświatowych, w tym oddziałów integracyjnych przedszkoli i szkół, Ośrodka Edukacji i Rehabilitacji dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością, Rodzinnych Domów Dziecka w ramach integracji będą rywalizować w klasyfikacji drużynowej na dystansie: 2,500km (1/2 pętli) wspólnie z pozostałymi zawodnikami.

Natomiast pozostali biegacze będą mieli do pokonania 10 km ulicami miasta. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę. Dla zwycięzców przewidziano wartościowe nagrody rzeczowe.

W biegu mogą wziąć osoby, które ukończyły 16 rok życia. Dla biegaczy, którzy wywalczą pierwsze III miejsca zarówno wśród kobiet i mężczyzn, klasyfikacji osób z niepełnosprawnością oraz osób na wózkach przewidziano nagrody finansowe oraz puchary. Za zajęcie miejsc: IV – VI nagrody rzeczowe.

Każdy uczestnik biegu, bez względu na zajętą lokatę, będzie miał szansę wygrać również nagrodę w losowaniu, które nastąpi podczas ceremonii dekoracji zwycięzców.

W tym dniu nastąpi także kolejne odsłonięcie pamiątkowych tablic na Alei Olimpijczyków i Paraolimpijczyków.

Serdecznie zapraszamy!

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl