13 listopada 2019, 10:42

Teraz

Sport

A A A

SPORTY WALKI: Zawodnicy CSW Baribal na podium

W sobotę 18 maja, Zawodnicy Centrum Sztuk Walk Baribal, wystartowali w Pucharze Polski w Brazylijskim Ju-jitsu w Koninie oraz Polskiej Lidze Muay Thai w Rzgowie.

W Koninie CSW Baribal reprezentowali: doświadczony już zawodnik Artur Kuchta (kat. masters do 83kg) oraz debiutanci, Alan Taterka (kat. adult do 70 kg), Radosław Kasprzak (kat. masters do 94,3 kg) oraz Łukasz Zawada (kat. adult +100,5 kg). Artur pierwszą walkę wygrał na punkty. Niestety po drugiej przegranej walce ostatecznie uplasował się na drugim miejscu na podium. Alan swoją pierwszą walkę wygrał z niesamowitą przewagą punktową, natomiast w drugiej musiał uznać wyższość przeciwnika.
Radek oraz Łukasz po przegranych walkach w półfinale zakończyli zawody na trzecim miejscu.
- Dla wszystkich po za Arturem Kuchtą był to debiut. Pierwsze starcie na macie z publicznością, a to duża presja i spore emocje, mimo to nasi zawodnicy pokazali się z bardzo fajnej strony, z czego jestem zadowolony i dumny bo to moich wychowankowie od początku swojej przygody z Ju-jitsu - powiedział główny trener i założyciel CSW Baribal - Michał Bacik.
Z kolei na Lidze Muay Thai w Rzgowie, klub z Ostrzeszowa reprezentowali Oskar Mądry (w kat. senior do 86kg), który ma za sobą już jeden start w tej formule oraz debiutujący w ringu Michał Jurczyński (senior do 75 kg) i Wiktor Czajkowski (senior do 81 kg). Oskar, Michał i Wiktor po trzech dwu minutowych rundach wygrali swoje walki.
Kolejny start na zawodników CSW Baribal czeka już w połowie czerwca właśnie w Polskiej Lidze Muay Thai, a już trzeciego czerwca Centrum Sztuk Walk, rozpoczyna nabór do nowej grupy początkującej Muay Thai.

Autor: