17 września 2021, 12:15

Teraz

16°

Fakty

A A A

KĘPNO: 16 sierpnia obwodnica Kępna (S11) będzie otwarta?

Otwarcie obwodnicy Kępna w ciągu drogi S11 zaplanowano na 16 sierpnia (poniedziałek) - dowiedziało się nieoficjalnie Radio SUD. Informacji nie potwierdza opolski oddział GDDKiA, który realizował budowę drugiego odcinka tej drogi.

Oficjalnie ten termin nie został także potwierdzony przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, a to właśnie z udziałem premiera RP Mateusza Morawieckiego ma odbyć się to wydarzenie.

Wykonawca budowy obwodnicy Kępna miał czas na zrealizowania zadania do 3 września 2021 jednak wszystkie prace dobiegły już do końca. Nic nie wskazuje jednak na to, aby przed uroczystym otwarciem otworzono przepustowość tej drogi dla ruchu samochodowego. - Wszystkie prace inwestycyjne zostały zakończone do 23 lipca. Trwają procesy odbiorów administracyjnych. Chcemy aby ta inwestycja była dopracowana w najmniejszych szczegółach. Myślę, że potrwa to jeszcze kilkanaście dni. Nie chcemy, aby firma zeszła z placu budowy, bo później nawet mając gwarancje, pewne rzeczy trudno jest korygować. Nie chcemy aby było to tak jak ze zjazdem na S8 w Bralinie, gdzie po otwarciu łącznika, przez wiele lat trzeba było walczyć o oświetlenie uliczne w tym miejscu. Czekaliśmy na obwodnicę 40 lat, to poczekajmy jeszcze te kilka dni - mówiła na antenie Radia SUD europoseł Andżelika Możdżanowska.

Czy w poniedziałek 16 sierpnia obwodnica zostanie całkowicie otwarta? - Myślę, że Radio SUD ma sprawdzone informacje, jednak nie będę potwierdzać konkretnej daty - mówiła w sobotę poseł Parlamentu Europejskiego.

II etap obwodnicy Kępna zrealizowano od istniejącego węzła „Kępno-Krążkowy” do drogi krajowej nr 11. Odcinek liczy 7 km. Początkowo jest to droga dwujezdniowa z dwoma przeciwległymi pasami ruchu (do węzła Kępno Wschód), a następnie droga jednojezdniowa (do węzła Baranów) do istniejącego przebiegu DK11.

Inwestycja kosztowała 139 mln zł (brutto), a jej wykonawcą była firma Intercor. Ponad 97 mln zł to środki pochodzące z Unii Europejskiej. (dete)

Autor: