14 kwietnia 2024, 03:11

Teraz

12°

O nas

Jesteśmy lokalną stacją radiową nadającą 24-godzinny program na częstotliwości 101,7 MHz z Kępna oraz 89,7 MHz z Ostrzeszowa.

Radio SUD swoim początkiem sięga roku 1992 r. Założycielem Radia jest Jerzy Stempin. Pierwszym redaktorem naczelnym był Andrzej Mroziński, który szefował Radiu Sud przez 22 lata. Obecnie funkcję redaktora naczelnego sprawuje Michał Zaczyk.

Dziś łączy w sobie ponad 20-letnią tradycję dziennikarską oraz dynamikę mediów XXI wieku. Dzięki naszym reporterom jesteśmy zawsze najbliżej lokalnych wydarzeń na terenie powiatu kępińskiego, wieruszowskiego, ostrzeszowskiego i w ich okolicach.

Na naszej antenie i na portalu radiosud.pl znajdą Państwo aktualne informacje ze świata, z kraju i regionu, ciekawą i rzetelną publicystykę, sport, kulturę i dobrą muzykę.

Radio SUD jest również wydawcą Namysłowskiego Kuriera Lokalnego. Wsółpracuje również z Gazetą Bezpłatną Kurier Lokalny. 

Nadajnik o mocy 1 kW umieszczony jest na elewatorze zbożowym przy ul. Grabowskiej 7 w Kępnie. Anteny o wysokości 80 m zawieszone są na dachu budynku, czyli 174 m n.p.m. Nadajnik umożliwia poprawny odbiór w promieniu ok. 50 km.

Oprócz Kępna, Radia SUD można słuchać w takich miejscowościach jak:

  • na zachód - woj. dolnośląskie (Syców, Oleśnica);
  • na południe - woj. opolskie (Namysłów, Kluczbork);
  • na wschód - woj. łódzkie (Wieruszów, Wieluń);
  • na północ - woj. wielkopolskie (Ostrzeszów, Ostrów Wlkp.)

Radio Sud to stacja radiowa prowadzona przez RADIO SUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, z siedzibą w Kępnie, al. Marcinkowskiego 12k, 63-600 Kępno, REGON: 362426164, NIP: 6192023766, numer KRS: 0000574279, Sąd Rejestrowy w Poznaniu, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY Wydział Gospodarczy KRS. Nadawca podlega jurysdykcji Rzeczypospolitej Polskiej, organem właściwym w sprawach radiofonii i telewizji jest Krajowa Rada Radiofonii i  Telewizji. 

Radio działa na podstawie koncesji udzielonej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji nr 359/K/2018-R w dniu 11 grudnia 2018 roku. Prezesem spółki jest Michał Krzysztof Zaczyk, udziałowcami spółki są: Jerzy Kazimierz Stempin, Piotr Stempin, Piotr Aleksander Stempin. Udziałowcy są zgłoszeni do rejestru beneficjentów rzeczywistych.