25 października 2020, 14:48

Teraz

15°

Fakty

A A A

SOKOLNIKI: 40-latek zatrzymany z narkotykami

Wieruszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Łodzianin wpadł w ręce policjantów podczas kontroli drogowej w Sokolnikach, w powiecie wieruszowskim. Podejrzany usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

16 września w godzinach popołudniowych policjanci wieruszowskiej „drogówki” w Sokolnikach zatrzymali do kontroli opla vivaro. 

Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji wiedzieli, że kierujący oplem 40–letni mieszkaniec Łodzi, był już w przeszłości karany za „przestępstwa narkotykowe”, w związku z czym postanowili przeszukać opla, którym się poruszał. Podczas przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli susz marihuany oraz kilkadziesiąt tabletek z zawartością metaamfetaminy. Już wstępne badania zabezpieczonych substancji potwierdziły, że to narkotyki. W tej sytuacji mundurowi zatrzymali 40– latka, który usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. 

Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Od podejrzanego została pobrana krew do badań które wykażą, czy kierował pojazdem pod działaniem środków odurzających. 
Śledczy pod nadzorem prokuratora prowadzą postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Dodatkowo łodzianin został ukarany mandatem karnym, za brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu.

Autor: wieruszow@radiosud.pl