27 listopada 2021, 00:20

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: 5 osobówek zderzyło się na ul. Poznańskiej

W sobotę (09.10) około godziny 15:36 do SKKP w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Poznańskiej w Kępnie. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Kępno, OSP Olszowa oraz JRG Kępno.

Po dotarciu na miejsce stwierdzono, że w zdarzeniu bierze udział pięć samochodów osobowych. Wszyscy uczestnicy zdarzenia znajdowali się poza pojazdami. Jedna osoba zgłaszała złe samopoczucie. Ruch odbywał się wahadłowo.

- Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, poszkodowanej osobie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu ZRM. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego po przebadaniu osoby poszkodowanej nie stwierdził konieczności transportu jej do szpitala. W uszkodzonych pojazdach odłączono systemy zasilania, na rozlane płyny eksploatacyjne zastosowano sorbent. Po czynnościach dochodzeniowych policji jeden samochód został zabrany przez pomoc drogową, a pozostałe zostały zepchnięte na pobocze. Teren uprzątnięto przywracając ruch na drodze - powiedział Radiu SUD kpt. Paweł Michalski, oficer prasowy PSP Kępno.

- Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy na miejscu zdarzenia ustalili, iż 37-letni mieszkaniec gminy Bralin kierując busem marki Mercedes nie zachował bezpiecznej odległości przed poprzedzającym go pojazdem marki Opel, którym kierowała 43-letnia mieszkanka Ostrzeszowa i doprowadził do zderzenia, wjeżdżając w jej tył pojazdu - poinformował sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno. Siła uderzenia była tak silna, że pojazdy znajdujące się przed Oplem wjeżdżały na siebie po kolei. Łącznie w kolizji wzięło udział, aż pięć pojazdów osobowych. Nikomu z kierujących ani z podróżujących z nimi pasażerów nic się nie stało. Wszyscy uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi, sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

W miejscowości Krążkowy kilkanaście minut później doszło do kolejnej groźnie wyglądającej kolizji w której brały udział trzy samochody osobowe. - Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, którzy udali się na miejsce kolizji ustalili, że kierujący osobowym BMW obywatel Ukrainy nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu drogowego czym doprowadził do najechania na dwa inne pojazdy osobowe znajdujące się w ruchu marki Daewoo oraz Peugeot - dodał sierż. Stramowski. W tym przypadku również uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.


foto: OSP Kępno

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl