29 lutego 2020, 05:58

Teraz

Fakty

A A A

MARYDÓŁ: 66-latek zginął w pożarze domu

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w niedzielny poranek (26 stycznia) w miejscowości Marydół w gminie Ostrzeszów. W płomieniach zginął 66-letni mężczyzna. O szczegółach akcji ratowniczej mówi Radosław Gatkowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.
-O godzinie 7:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w miejscowości Marydół w gminie Ostrzeszów. Ze zgłoszenia wynikało także, że w jednym z pomieszczeń może przebywać właściciel budynku. Po dojeździe na miejsce zdarzenia, strażacy zabezpieczeni oraz wyposażeni w odpowiedni sprzęt weszli do budynku w celu przeszukania pomieszczeń oraz zlokalizowania i opanowania pożaru. Okazało się, że pożarem objęte zostało jedno pomieszczenie, natomiast cały budynek był silnie zadymiony. Podczas przeszukiwań strażacy natknęli się na ciało mężczyzny, które znajdowało się w pomieszczeniu kuchni. Niestety, ze względu na stan zwęglenia tej osoby postanowiono odstąpić od czynności ratunkowych. W pożarze ranne zostały także dwie osoby, które próbowały gasić pomieszczenia budynku. Udzielono im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pożar opanowano, przewietrzono pomieszczenia, a także wyniesiono z budynku nadpalone elementy mebli. Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być urządzenie grzewcze typu piecyk „cyganek”.
W akcji ratowniczo-gaśniczej udział brało pięć zastępów straży pożarnej. Aktualnie policja pod nadzorem prokuratury prowadzi czynności dochodzeniowo-śledcze w tej sprawie.
Fot. www.ostrzeszowinfo.pl

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl