3 sierpnia 2021, 03:43

Teraz

14°

Fakty

A A A

BARANÓW: Skarga na wójta odrzucona

Skarga na działalność wójt Baranowa odrzucona. Skarżącym był Roman Taborski, któremu wojewoda Wielkopolski wygasił mandat. Były już radny domagał się między innymi wypłaty zawieszonych diet. XLV sesja Rady Gminy Baranów odbyła się dzisiaj (27.06) rano.

Były radny Roman Taborski złożył skargę w sprawie utrudniania wykonywania mandatu radnego Gminy Baranów oraz o wypłatę zawieszonych diet od czerwca 2016 r. z tytułu uczestnictwa w posiedzeniach komisji stałych rady gminy i sesjach Rady Gminy Baranów. Skarga była już w punkcie obrad kwietniowej sesji, ale wówczas radni postanowili skierować ją Komisji Rewizyjnej, która miała ją przeanalizować. Ostatecznie komisja wnioskowała o oddalenie skargi, z czym nie mogła pogodzić się opozycja. - Jeżeli pan Taborski przez ten cały czas był radnym to, dlaczego jest przygotowana uchwała o bezzasadności skargi, w której on się skarży, że nie miał przez cały rok wypłacanych diet - pytała radna Krystyna Lipska, apelując jednocześnie do radnych, aby poparli w głosowaniu skargę. - Niech się pani nie martwi o nasze sumienia. Osobiście rozmawiałem z Romanem Taborskim, bo zawiozłem mu powiadomienie o posiedzeniu komisji rewizyjnej i przyznał mi rację, że gdyby nie słuchał głosów z boku, tylko skierował sprawę do sądu to być może miałby już te pieniądze (…), jeżeli pani wójt wypłaciłaby mu te pieniądze, to podejrzewam, że byłoby tak jak w ubiegłych latach z loterią fantową. Przecież przez 25 lat nie było tyle donosów i skarg, co za was - odpowiedział radny Andrzej Stodolski.

W jawnym głosowaniu skargę na działalność wójt uznano za bezzasadną (za skargą radni: Jan Wawrzyniak, Krystyna Lipska, Hanna Urbańska, Piotr Marciniak, Teresa Jerzyk. Za oddaleniem: Marek Majczyk, Andrzej Stodolski, Franciszek Łęgocki, Magdalena Florczak, Marta Wylęga. Od głosu wstrzymał się radny Ryszard Stasiowski. Pozostałych nie było na sali, podobnie jak wójt Bogumiły Lewandowskiej -Siwek).

Gmina Baranów pozyskała blisko 80 tys zł z Urzędu Wojewódzkiego na utworzenie klubu seniora poprzez przebudowę pomieszczeń poprzedszkolnych w Mroczeniu. Radni jednogłośnie zdecydowali o dofinansowaniu kwotą prawie 20.tys zł tego zadania z gminnego budżetu, co było warunkiem uzyskania dotacji. Klub Seniora w Mroczeniu powstanie do końca roku. Ustalono także wysokość opłat za pobyt dziecka w żłobku. Za każdą godzinę dziecka w wieku do 3 lat będzie to 1zł za godzinę. Taka sama stawka obowiązywać będzie za każdą godzinę pobytu dziecka powyżej 3 lat w żłobku (za każdą godzinę pobytu powyżej 5 godziny).

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~mmmmm : a co z głosowaniami w których brał udział pan Taborski , może ktoś wyjaśnić

    13:51, 27 czerwca 2017, | odpowiedz
  • ~Jestem na : Jeżeli było 5:5 to uchwała nie została odrzucona, tylko nie uzyskała wymaganej większości głosów. Należy więc uznać, iż nie została podjęta.

    12:28, 27 czerwca 2017, | odpowiedz