29 stycznia 2020, 20:49

Teraz

Fakty

A A A

LUTUTÓW: Będzie posterunek Policji

W Lututowie zostanie przywrócony posterunek Policji. Jego odbudowa miałaby ruszyć już w 2020 r. Na miejscu ma pracować pełna obsada funkcjonariuszy. Działania będą realizowane przez całą dobę. 

W poniedziałkowy poranek wójt gminy Lututów w towarzystwie posła Piotra Polaka oraz radnej sejmiku Doroty Więckowskiej odbył owocne spotkanie z Komendantem Wojewódzkim Policji w Łodzi. - Jest zielone światło pana ministra Zielińskiego i również poparcie komendanta wojewódzkiego, aby przywrócić posterunek w Lututowie - opowiada Marek Pikuła. - Ja wcześniej zrobiłem rozeznanie wśród naszych radnych, sołtysów i mieszkańców, czy jest taka potrzeba i konieczność. Nie było osoby, która powiedziałaby, że nie chce. Teraz, przy okazji nadania praw miejskich, jest to działanie uzasadnione, jest poparcie tej inicjatywy ze strony gminy. 

Podczas rozmów padły sugestie aby samorząd znalazł odpowiednią działkę w celu wybudowania nowego obiektu. Jeszcze w tym tygodniu w Lututowie ma pojawić się przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - W podsumowaniu naszej rozmowy padło, że ta inwestycja mogłaby już ruszyć w 2020 r. - zdradził wójt Pikuła. 

Posterunek swoim zasięgiem ma objąć gminy Lututów, Galewice oraz Sokolniki. - Z pewnością poprawiłoby to bezpieczeństwo i reakcję w tym rejonie – cieszy się wójt, który już od 1 stycznia stanie się burmistrzem miasta Lututów. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl