10 kwietnia 2020, 01:08

Teraz

Fakty

A A A

ŁĘKA OPATOWSKA: Cztery osoby przewieziono do szpitala

W niedzielę (22.02) przed godziną 2:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w miejscowości Łęka Opatowska na ulicy Lipowej.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że kierujący 24-letni mieszkaniec Rakowa nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem osobowym marki Audi, zjechał do przydrożnego rowu a następnie uderzył w drzewo. - W toku dalszych czynności naszych funkcjonariuszy okazało się, że 24-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i dodatkowo znajdował się w stanie nietrzeźwości - wynik badania, to ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu - poinformował st. sierż. Filip Ślęk, z-ca oficera prasowego KPP Kępno.

W samochodzie znajdowały się dwie pasażerki w wieku 27l i 18l (mieszkanki gminy Kępno) oraz pasażer w wieku 20l (mieszkaniec gminy Łęka Opatowska), wszyscy zostali przetransportowani do kępińskiego szpitala. - 27-letnia pasażerka została zabrana w stanie ciężkim z wielonarządowymi wewnętrznymi obrażeniami ciała - dodał oficer prasowy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie. 

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osoby nieprzytomnej z pojazdu i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Decyzją przybyłego na miejsce zdarzenia lekarza  Pogotowia Ratunkowego wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu zostały przetransportowane do szpitala w Kępnie - powiedział kpt. Paweł Michalski, rzecznik prasowy PSP Kępno. 

foto: KPP Kępno i PSP Kępno

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

radiosud.pl
01:08
STAN EPIDEMII W POLSCE! ZOSTAŃCIE W DOMU!