11 kwietnia 2021, 17:54

Teraz

14°

Fakty

A A A

REGION: Długowieczność w gm. Bolesławiec

Gmina Bolesławiec może pochwalić się wieloma walorami – przepięknymi krajobrazami, wyjątkowymi zabytkami, czy też urzekającą Doliną rzeki Prosny. Ale do tych wszystkich aspektów można teraz spokojnie dodać długowieczność mieszkańców naszej gminy.

W minionym tygodniu na terenie Gminy Bolesławiec miały miejsce dwa zacne jubileusze 100-lecia urodzin.

W środą 13 stycznia, te wyjątkowe urodziny obchodził mieszkaniec Żdżar – Pan Leon Kędzia, a w piątek 15 stycznia mieszkaniec Bolesławca – Pan Antoni Chmielewski.
Do obu Szanownych Jubilatów w dniu urodzin, z najlepszymi życzeniami, kwiatami i prezentami, udali się przedstawiciele Samorządu Gminy Bolesławiec: Wójt Gminy – Pani Dorota Makówka, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Pani Gabriela Pietras i Przewodniczący Rady Gminy – Pan Artur Dulski. Przekazano życzenia wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze, a także życzono Jubilatom, aby nigdy im nie brakowało szczęścia, zdrowia i pomyślności. 

Podarowane prezenty – koce, były chyba bardzo trafione na obecny zimowy, mroźny czas.

W weekend w rodzimych parafiach zostały odprawione msze św. w intencji Szanownych Jubilatów, którzy następnie zostali odwiedzeni przez swoich proboszczów. Obecna sytuacja epidemiczna sprawiła, że swoje wyjątkowe urodziny Panowie spędzili w gronie najbliższych osób.

Potwierdzeniem długowieczności w naszej gminie zapewne może być fakt, iż w przyszłym 2022 roku spodziewamy się kolejnych trzech stulatków – dwóch mieszkanek Mieleszyna i jednego mieszkańca Żdżar. Mamy nadzieję, że Ci już wiekowi nasi mieszkańcy, w zdrowiu również doczekają wspaniałego jubileuszu swoich 100-urodzin.

Wszystkim sędziwym mieszkańcom Gminy Bolesławiec - 100-latkom, 99-latkom i nie tylko - życzymy wszystkiego dobrego, a przede wszystkim wspaniałego zdrowia, aby szczęśliwie przetrwali ten trudny epidemicznie czas.

Warto zaznaczyć, że cała piątka wspomnianych wiekowych naszych mieszkańców, to rdzenni obywatele Gminy Bolesławiec, urodzeni w swoich miejscowościach. 

Widać przywiązanie do swoich korzeni i miejsca na ziemi, życie wśród bliskich, znajomych i sąsiadów, daje szczęście, zdrowie, pogodę ducha i bardzo, bardzo długie życie.

Zatem zapraszamy do Gminy Bolesławiec

źródło: Agata Maślanka/sekretarz gminy

Autor: wieruszow@radiosud.pl