9 lipca 2020, 13:23

Teraz

20°

Fakty

A A A

DONABORÓW: Firma meblowa wstrzymuje produkcję

W związku z podejrzeniem u jednego z pracowników wyniku dodatniego zarząd firmy Dolmar Meble podjął decyzję o wstrzymaniu produkcji od poniedziałku na trzy dni.

- Nie ma żadnej osoby z potwierdzonym zakażeniem Covid-19, ale zatrudniamy pracowników, którzy mogli mieć kontakt z osobami, u których stwierdzono obecność koronawirusa - wyjaśnił Radiu SUD Piotr Dobień, z Zarządu Firmy Dolmar Meble. - Dokładnie chodzi o dział tapicerni. Trzydniowa przerwa ukierunkowana jest troską o dobro pracowników i ich rodzin - dodał.

Firma racjonalnie podeszła do sytuacji, która w ostatnich dniach dotknęła powiat kępiński. „Bardzo prosimy, aby każdy indywidualnie ocenił swój stan zdrowia i samopoczucia. Podejmując decyzję powrotu do pracy, prosimy aby każda z osób była w 100% pewna, że nic jej nie dolega, a jeżeli czujemy się nie do końca zdrowa, to prosimy pozostać w domu nie narażając na jakiekolwiek infekcje swoich koleżanek i kolegów. Jest to bardzo ważne dla naszego dobra wspólnego” - taki komunikat otrzymali pracownicy firmy.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl