28 stycznia 2022, 00:41

Teraz

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Dzień Dziecka z policjantami

Pokaz ratownictwa drogowego, symulator dachowania, występy artystyczne, konkursy i inne atrakcje znalazły się w programie imprezy, jaką z okazji Dnia Dziecka zorganizowała na rynku Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie. W przedsięwzięcie zaangażowały się także miejscowe szkoły oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. Jeśli na organizację festynu decyduje się Policja, z reguły nie chodzi tylko i wyłącznie o beztroską zabawę, ale także o przekazywanie ważnych informacji.
-Chcieliśmy również poprzez tę akcję, w której wykorzystaliśmy symulator dachowania zapoznać dzieci z kwestią bezpieczeństwa w ruchu drogowym – przyznała mł. aspirant Magdalena Hańdziuk, profilaktyk społeczny - Jak ważne jest np. zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, co może się stać, jeśli tych pasów nie będziemy mieli zapiętych, a dojdzie do zdarzenia polegającego na dachowaniu. Oprócz tego przygotowaliśmy inne atrakcje w postaci zamku dmuchanego, a ponieważ zbliżają się wakacje przekazywaliśmy też istotne informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas wypoczynku.
Wzorem minionych lat, ostrzeszowscy policjanci zamierzają spotykać się z młodzieżą i dziećmi także podczas letnich miesięcy.
-Corocznie odbywają się spotkania profilaktyczne z policjantami na różnego rodzaju koloniach – przypomina M. Hańdziuk – Postaramy się takż akcję w tym roku przeprowadzić również na ostrzeszowskim basenie. Miejmy nadzieję, że uda nam się zorganizować pokaz ratownictwa wodnego, czyli jak pomóc osobie, która się podtopiła, jak udzielić pierwszej pomocy osobie, która zasłabła na słońcu.
Dużym zainteresowaniem ze strony uczestników imprezy spotkała się symulacja wypadku drogowego. Dzięki niej uczniowie mogli poznać zasady prowadzenia takiej akcji, a kompetencje poszczególnych służb. Festyn stał się także okazją do prezentacji muzycznych i tanecznych talentów ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz promocji czytelnictwa. Na rynku zjawiła się bowiem grupa uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego, które bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl