8 kwietnia 2020, 19:51

Teraz

13°

Fakty

A A A

GALEWICE: Trwa walka o życie Wojtusia. Liczy się każdy grosz!

Od 6 lutego trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Wojtusia Howisa z Galewic. Na wylot do USA i leczenie terapią genową potrzeba około 10 mln zł. 

Mieszkańcy, wolontariusze, ludzie z Polski oraz z zagranicy nie szczędzą złotówek na rzecz 15-miesięcznego mieszkańca gminy Galewice, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Do tej pory zebrano ponad 1,4 mln zł na siepomaga.pl. Ze zbiórki puszkowej na konta fundacji Happy Kids wpłynęło z kolei ponad 120 tys. zł. 


Malutki Wojtuś przez kilkanaście dni przebywał w szpitalu w Wieruszowie, gdzie jego stan, z uwagi na infekcję, był poważny. W tym tygodniu chłopczyk trafił na dalsze leczenie do Łodzi. Wojtuś zareagował na podawany antybiotyk, jest szansa na poprawę.


Terapia genowa to leczenie, które można zrealizować najpóźniej do 2. roku życia. Wojtuś nie ma czasu, dlatego liczy się każda złotówka! 


Z uwagi na zagrożenie epidemią Covid-10 została mocno ograniczona zbiórka puszkowa. Wiele skarbon jest jeszcze w terenie i cały czas "pracują" na rzez leczenia dziecka. Sztab ludzi skupia się z kolei nad efektywną zbiórką na portalu siepomaga.pl. Zapraszamy do stałej obserwacji profilu na fb: Wojtek Howis i walka z SMA oraz przekazywanie darowizn na siepomaga.pl/wojtus.


Facebook Wojtusia 


Licytacje dla Wojtusia 


 


Przelew tradycyjny: 


Odbiorca 
Fundacja Siepomaga 
ul. Za Bramką 1 
61-842 Poznań


Numer w Alior Banku 
89 2490 0005 0000 4530 6240 7892 
IBAN: PL SWIFT: ALBPPLPW


Tytułem 
21571 Wojciech Howis darowizna

Autor: wieruszow@radiosud.pl

radiosud.pl
19:51
STAN EPIDEMII W POLSCE! ZOSTAŃCIE W DOMU!