22 maja 2019, 16:34

Teraz

13°

Fakty

A A A

KĘPNO: Gmina chce budować kolejne mieszkania

Budową nowych 48 lokali mieszkalnych ma się zająć spółka „Towarzystwo Budownictwa Społecznego”. Będzie to na ul. Granicznej w Kępnie oraz Osinach.

W trakcie sesji radni większością głosów przekazali spółce „Towarzystwo Budownictwa Społecznego” kapitał w postaci niezabudowanej nieruchomości gruntowej w miejscowości Osiny (wartość 166 tys zł) a także prawa własności do działki na ul. Granicznej w Kępnie (wartość 150 tys zł). W miejscowości Osiny planowane jest wybudowanie 4 budynków, w których łącznie zaprojektowano 20 lokali mieszkalnych. Na ul. Granicznej w Kępnie będzie to prawdopodobnie jeden budynek, pięciopiętrowy, w którym zaplanowano 28 lokali mieszkalnych.

Przypomnijmy, że spółka „Towarzystwo Budownictwa Społecznego” realizowała już inwestycję budowy dwóch bloków na ul. Przemysłowej w Kępnie. Do tej pory z 36 mieszkań, swoich nabywców znalazły 32 rodziny. Cztery mieszkania, dwa 1-pokojowe i dwa 3-pokojowe są jeszcze wolne. - Pojawiają się w tej chwili osoby, które są zainteresowane wynajęciem tych mieszkań, bez chęci wykupu. Z jednym klientem taką umowę przygotowujemy. Myślę, że w najbliższym czasie pozostałe mieszkania zostaną także wynajęte - powiedział Radosław Pieles, prezes spółki „TBS”. Po przygotowaniu dokumentacji projektowej i technicznej a także znalezieniu źródeł finansowania, inwestycja może być zrealizowana w latach 2020-2021.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl