24 listopada 2020, 11:12

Teraz

Fakty

A A A

HANULIN/KĘPNO: Nie będzie tradycyjnych mszy na cmentarzach

Dzień Wszystkich Świętych obchodzony 1 listopada to święto, w którym tradycyjnie odwiedzaliśmy groby bliskich. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, sytuacja jest wyjątkowa.

Z powodu sytuacji epidemicznej wiele diecezji postanowiło zrezygnować z tradycyjnej mszy na cmentarzu. Nie odbędzie się ona również w parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Hanulinie.

Skupmy się na istocie w tym roku a nie tylko na zewnętrznej formie, na tej ilości kwiatów, zniczy, na tej zewnętrzności, która może jest ważna ale może ta najważniejsza istota jest nam potrzebna, tzn. to co oznacza nasze życie, jaką stanowi wartość, jak my budujemy w tym życiu to wszystko co jest dobre. W kościele w Hanulinie są msze święte tak jak w każdą niedzielę, bo to też jest i niedziela, a więc o godz. 8.00, 10.30 i o 15.00. Wspaniale to się złożyło, że to przypadło w niedzielę. Niedziela zawsze jest dla nas najważniejsza. Może to nie jest taki  przypadek w tym roku- zastanawia się proboszcz parafii ks. Marek Nagler.

W parafii św. Marcina w Kępnie w niedzielę, 1 listopada  msze święte w kościele  odprawione zostaną o godz. 7.00, 8.30, natomiast w kaplicy na cmentarzu o godz. 9.45, 11.00, 13.00 i 15.00.  
Z powodu wyjątkowej sytuacji i zagrożenia koronawirusem wiele osób postanowiło w te święta zrezygnować z odwiedzin na grobach. Niektórzy jednak nie zamierzają zmieniać swoich zwyczajów i planują pójść na cmentarz jak co roku. Pamiętajmy  jednak aby podczas wszystkich wizyt na cmentarzach przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl