17 kwietnia 2024, 07:54

Teraz

Fakty

A A A

GRĘBANIN: Justyna Gołębiowska-Sosnowska nowym ordynatorem

Justyna Gołębiowska-Sosnowska została nowym ordynatorem Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Grębaninie. Zastąpiła na tym stanowisku Leszka Żebrowskiego.


- Leszek Żebrowski był kierownikiem oddziału w Grębaninie 39 lat. Za porozumieniem stron zrezygnował z pełnionej funkcji. Od 1 marca funkcję po nim objęła doktor nauk medycznych, specjalista rehabilitacji medycznej Justyna Gołębiowska-Sosnowska - powiedziała Radiu SUD Beata Andrzejewska, dyrektor SPZOZ Kępno.


Co przesądziło o nominacji? - Przede wszystkim ma duże doświadczenie nabyte w klinikach rehabilitacji w Łodzi, a także przepracowała 13 lat u nas w Oddziale Leczniczo-Rehabilitacyjnym w Grębaninie. Mam nadzieję, że będzie kontynuować dzieło doktora Żebrowskiego. Poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Sława, renoma i jakość tego oddziału, to właśnie lata pracy tego doktora, który wychował sobie następcę - dodała dyrektor szpitala.


- Będę wszystko robiła aby rehabilitacja dalej rozwijała się, abyśmy mogli przyjmować jak najwięcej pacjentów, którzy potrzebują naszej pomocy - podkreśliła Justyna Gołębiowska-Sosnowska, która będzie niejako odpowiedzialna za przeprowadzkę i uruchomienie nowej siedziby.


- Budynek jest przepiękny, zaplecze niesamowite i nasza kadra fizjoterapeutów rehabilitacji ma duże doświadczenie, wiele skończonych kursów i ich wiedza teoretyczna oraz praktyczna będzie w przyszłości służyć pacjentom - dodała nowa ordynator.


- Mimo rezygnacji z funkcji ordynatora, to jednak doktor Leszek Żebrowski nadal będzie pracować w tym szpitalu. Będzie przy okazji pomagać w procesie przenoszenia oddziału do nowego pawilonu. Jego otwarcie już niebawem - zaznaczyła dyrektor Andrzejewska. 

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl