14 lipca 2024, 12:59

Teraz

23°

Fakty

A A A

JUTRKÓW: Będzie plaża, kajaki i rowery

Jeszcze tego lata przy zbiorniku wodnym w Jutrkowie powstanie plaża. Aktualnie trwa odmulanie i oczyszczanie akwenu.

Gmina Wieruszów zleciła uporządkowanie zbiornika, który jeszcze niedawno służył wędkarzom. Teraz akwen ma stać się miejscem rekreacji oraz wypoczynku. W bezpośrednim sąsiedztwie tafli wody zostanie usypana plaża, gdzie będzie można się opalać oraz spędzać wolny czas. - Polski Związek Wędkarski przejął akwen w Górce Wieruszowskiej i pozostała kwestia zagospodarowania zbiornika w Jutrkowie – przypomina burmistrz Rafał Przybył. - Robiliśmy wstępne badania wody i okazuje się, że jest czysta i nadaje się do kąpieli. Czyścimy to miejsce, żeby mieszkańcy mieli do niego dostęp, żeby to było miejsce rekreacyjne i właśnie tutaj będziemy budować plażę. Mam nadzieję, że już w te wakacje mieszkańcy gminy Wieruszów i goście będą mogli korzystać z tego urokliwego miejsca.

Wykonawca na zrealizowanie prac ma czas do 15 lipca, ale wszystko powinno zakończyć się nieco szybciej. - Wydaje mi się, że nic nie staje na przeszkodzie aby burmistrz zrealizował swoje plany - przyznaje Grzegorz Kula. - Wydaje mi się, że powinno to być bardzo atrakcyjne miejsce z tego tytułu, że jest czysta woda.

W tym roku zbiornik w Jutrkowie będzie zagospodarowany w 1/2 swojej rozciągłości. W przyszłym roku ma zostać zrealizowany kolejny etap prac. Wstęp na plażę o wielkości 30 arów będzie darmowy. Na miejscu znajdą się również kajaki i rowery wodne. Koszt przedsięwzięcia to 39 tys. zł.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl