22 maja 2019, 17:02

Teraz

13°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: „Karta Seniora” ma 27 partnerów

27 podmiotów, przede wszystkim firm prywatnych, oficjalnie potwierdziło swój akces do Programu „Ostrzeszowska Karta Seniora”. Podpisanie umów, na mocy których posiadacze karty będą mogli korzystać z blisko 50 różnych ulg i zniżek, nastąpiło w piątkowe przedpołudnie (15 marca). Partnerzy „Ostrzeszowskiej Karty Seniora” oferują bardzo szeroki wachlarz usług oraz zakupów, z których można skorzystać na preferencyjnych zasadach. Począwszy od konsultacji żywieniowych, zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich, poprzez relaks na basenie, w kinie, siłowni i restauracji, po dobór okularów i aparatów słuchowych, lekcje gry na instrumentach czy serwis komputerowy i internetowy. Olimpia Niewiadomska-Dybalska proponuje seniorom konsultacje dietetyczne.
-Przede wszystkim seniorzy mają czas na pewne zmiany nawyków żywieniowych, na pewne, choćby drobne ćwiczenia. Mają czas, mogą się wysypiać i chciałabym się z nimi podzielić wiedzą, którą zdobyłam, żeby ich wspomóc w szczęśliwym byciu babcią i dziadkiem, żeby nie przejmowali się chorobami, tylko cieszyli życiem.
Jak zaznaczył burmistrz Patryk Jędrowiak, „Ostrzeszowska Karta Seniora” to jedna z form zachęty do korzystania z usług rodzimych przedsiębiorców.
-Dlatego jesteśmy państwu bardzo wdzięczni, że od siebie zaproponowaliście różne formy zniżek, promocji i rabatów - powiedział – Mam nadzieję, że również seniorzy to docenią i przez t chętniej skorzystają z państwa usług.
Lista partnerów oczywiście wciąż pozostaje otwarta. Są już kolejne podmioty zainteresowane dołączeniem do programu.
-Myślę, że startujemy z naprawdę bardzo wysokiego poziomu – ocenia burmistrz – 49 różnych zniżek to naprawdę bardzo wysoki poziom w porównaniu do innych miast.
Zadowolenie z takiego rozwoju sytuacji nie kryje Mieczysława Pierzchalska – pełnomocnik burmistrz ds. seniorów.
-Budzi to radość, my seniorzy jesteśmy jak najbardziej zainteresowani i chwalimy każdą taką inicjatywę. Przekażę to koleżankom i seniorom, które przychodzą do nas, do świetlicy „Bratek”. Na pewno skorzystają – mówi z przekonaniem.
Dodajmy, że wydawanie „Kart Seniora” rozpoczyna się w poniedziałek. Wnioski o ich przyznanie złożyło około dwustu osób.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl