5 marca 2021, 04:16

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: 140 pacjentów na oddziale zakaźnym w Kępnie

140 pacjentów trafiło na oddział zakaźny w kępińskim szpitalu od momentu jego otwarcia (5 tygodni). W poniedziałek utworzono kolejnych 14 miejsc, łącznie jest 40 łóżek, w tym 2 respiratorowe.

Wśród 140 osób leczonych na tym oddziale, było do tej pory 32 pacjentów z powiatu kępińskiego. O tym kto jest leczony na tym oddziale, decyduje koordynator wojewódzki, więc niektórzy mieszkańcy z naszego regionu, wymagający hospitalizacji trafiają do innych placówek.

91 pacjentów zostało wypisanych do leczenia ambulatoryjnego. Łóżka respiratorowe (2 łóżka) są cały czas wykorzystywane. Do tej pory było na nich 5 pacjentów.

W ciągu tygodnia na oddziale zakaźnym zmarło 10 osób. Ogółem od momentu otwarcia oddziału, zmarło na nim 31 osób. W większości miały poważne choroby współistniejące. 

Niestety, 19 listopada zmarł także Andrzej Wiśniewski, lekarz medycyny ratunkowej, anestezjologii i intensywnej terapii, który dyżurował również w kępińskim szpitalu. Personel całego szpitala uczcił jego pamięć minutą ciszy.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl