16 grudnia 2018, 01:53

Teraz

-6°

Fakty

A A A

KĘPNO: 41-latek posiadał ponad 9 kg narkotyków!

Ponad 9 kilogramów zabezpieczonych narkotyków: amfetaminy, marihuany a także kilka tysięcy tabletek ekstazy – to wynik operacji, jaką przeprowadzili policjanci z Kępna w ramach zwalczania przestępczości narkotykowej. Zatrzymano dwie osoby.
19 listopada dzielnicowi z Łęki Opatowskiej, zatrzymali 24-latka z Kępna, przy którym znaleźli blisko 100 gramów amfetaminy. Dalej sprawę przejęli już policjanci z Wydziału Kryminalnego. Jeszcze tego samego dnia, dzięki ich natychmiastowym działaniom, wytypowano mężczyznę, który sprzedał amfetaminę 24-latkowi.

- Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu kępińskiego, co do którego zachodziło podejrzenie, iż może stać za handlem narkotykami na szeroką skalę. Przeszukano jego miejsce zamieszkania, gdzie odnaleziono i zabezpieczono blisko kilogram narkotyków: marihuany oraz amfetaminy, a także przedmioty służące do ich dystrybucji. Funkcjonariusze zabezpieczyli także znaczną ilość pieniędzy, co do których zachodzi podejrzenie, iż mogą pochodzić z przestępczego procederu – powiedziała Radiu SUD sierżant Justyna Niczke, oficer prasowy KPP Kępno.

Następnego dnia kryminalni ustalili kolejne miejsca na terenie powiatu kępińskiego, gdzie zatrzymany ukrywał narkotyki. W trakcie przeszukań funkcjonariusze odnaleźli ponad 8 kilogramów narkotyków: marihuany, amfetaminy oraz kilka tysięcy tabletek ekstazy. Narkotyki były już przygotowane do dalszej sprzedaży. Zatrzymani usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu i udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i psychotropowych. 

- Wobec 24-latka, prokurator zastosował dozór policyjny. 41-latek został aresztowany na okres trzech miesięcy. Czarnorynkową wartości zabezpieczonych narkotyków, szacuje się na około pół miliona złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego informacja dopiero teraz ujrzała światło dzienne - wyjaśnia Radiu SUD sierżant Niczke.

Za wprowadzanie do obrotu i uczestnictwo w obrocie znacznymi ilościami narkotyków grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

 • ~Mati: Za Adasia kolejni będą, niestety taki jest świat na prochy będzie zawsze popyt.

  23:29, 9 grudnia
 • ~Pawel: Państwo Polskie to jest największy zlodziej i bandyta dla nas zlyklyk ludzi Gdzie w tym gnoju jest prokuratura.

  19:06, 9 grudnia
 • ~Rodzic: Nie ważne czy z kępna czy z powiatu ważne ze złapali. Może mniej będzie tego świństwa. . Tylko żeby posadzili ich na długo. Ku przestrodze innym żeby zanim zaczną sprzedawać
  10 przemyślenia czy warto (łatwa kasa..życie zbyt krótkie)

  14:59, 6 grudnia
 • ~DOANTEX: Czytanie ze zrozumieniem. 24-latek był z Kępna 41 - lat z powiatu Kępińskiego.

  10:16, 6 grudnia
 • ~Jojo: To jest jakaś znana osoba,

  10:12, 6 grudnia
 • ~Pan Kleks: Smutne to wszystko. Patrząc z boku. Dlaczego ludzie tak działają i jak później kończą. Gdzie dzisiejszy świat zmierza !

  23:45, 5 grudnia
 • ~Antek: Kogo z Kępna złapali ,kim jest ten 41 latek

  21:03, 5 grudnia

Więcej komentarzy