26 stycznia 2021, 20:31

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: 41-letni obywatel Ukrainy, miał 2,5 promila. Jechał po trawniku przed komendą policji

Jazda z przebitymi oponami nie należy do najłatwiejszych. Przekonał się z pewnością o tym nietrzeźwy 41-letni obywatel Ukrainy. Kierowca postanowił skrócić sobie drogę i tuż przed budynkiem KPP Kępno przejechał z impetem po trawniku.

W sobotę 21 listopada kilka minut po godzinie 23:00, policjanci zatrzymali 41-letniego obywatela Ukrainy, kierującego samochodem marki Peugeot. Mężczyzna postanowił skrócić sobie drogę, jadąc ze stacji paliw w Chojęcinie w kierunku ulicy Wrocławskiej.  Obywatel Ukrainy przejechał ze znaczną prędkością przez krawężnik oraz trawnik znajdujący się naprzeciwko budynku policji, niszcząc przy okazji wszystkie cztery opony. Powodem błędnej oceny sytuacji, był zapewne alkohol.

- Po badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Za uszkodzenia pojazdu powstałe wskutek nieodpowiedzialnej jazdy policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, który został odholowany na parking strzeżony. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd - powiedział Radiu SUD sierżant Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, bądź pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl