29 listopada 2023, 19:18

Teraz

-4°

Fakty

A A A

KĘPNO: I Kongres Wielkopolska Europejskiej Przedsiębiorczości z udziałem premiera i ministrów [DUŻO ZDJĘĆ]

I Kongres Wielkopolska Europejskiej Przedsiębiorczości z udziałem specjalnym premiera Mateusza Morawieckiego odbył się w piątkowe popołudnie w Kępnie. Organizatorem wydarzenia była poseł do PE Andżelika Możdżanowska z ramienia Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Program został sfinansowany przez Grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie EuropejskimPodczas kongresu odbyły się debaty m.in. z udziałem ministrów Marleny Maląg, Olgi Semeniuk - Patkowskiej, Małgorzaty Jarosińskiej - Jedynak, Anny Gembickiej, Małgorzaty Golińskiej, Piotra Patkowskiego, Marcina Martyniaka, poseł Katarzyny Sójki, posła do PE Krzysztofa Jurgiela oraz przedstawicieli instytucji rządowych. 


Przed godz. 17.00 na kongres przybył gość specjalny, którym był premier Mateusz Morawiecki. Szef Rządu dużo czasu poświęcił na docenienie roli kobiet w społeczeństwie. 


W trakcie wydarzenia wyróżniono m.in. liderki przedsiębiorczości oraz przedstawicielki KGW z całej Wielkopolski. Muzycznym prezentem dla zaproszonych gości był występ Zenona Martyniuka. Autor: patryk.hodera@radiosud.pl