6 października 2022, 17:04

Teraz

16°

Fakty

A A A

KĘPNO: Kierowali na podwójnym gazie

W minionych dniach policjanci z Kępna zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących.

W czwartek (15.09) o godzinie 1:15 w nocy w Mianowicach policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy Trzcinica, który kierował samochodem marki Audi znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W piątek (16.09) o 23:25 w Kuźnicy Trzcińskiej zatrzymano 22-letniego mieszkańca gminy Wołczyn, który kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości. - Ponadto kierujący na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachował oraz uszkodził opłotowanie prywatnej posesji. W tym przypadku badanie alkomatem wskazało prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - poinformował st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

W sobotę (17.09) o 9:50 w Rychtalu policjanci zatrzymali do kontroli 34-letniego mieszkańca gminy Rychtal, który kierował samochodem marki VW nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami.

W poniedziałek (19.09) w ramach akcji "trzeźwy poranek" policjanci przebadali prawie 800 kierujących. Podczas działań mundurowi zatrzymali dwie osoby, które kierowały pojazdem mechanicznym po alkoholu.

Jedną z zatrzymanych osób jest 31-letni obywatel Ukrainy, który na ulicy Grobla kierował samochodem marki Hyundai. Wydmuchał on ponad 2,5 promila. Drugim nietrzeźwym kierującym okazała się być 32-letnia mieszkanka miejscowości Nosale, która kierowała osobowym Oplem mając prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl