11 kwietnia 2021, 18:39

Teraz

14°

Fakty

A A A

KĘPNO: Kierowali pod wpływem środków odurzających

W piątek (26.02) przed godziną 2:00 w nocy w Bralinie, policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Opel, którym kierował 30-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. - Jak się okazało mężczyzna kierował pojazdem pomimo wydanego przez Sąd Rejonowy w Turku, zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna znajdował się także w stanie po użyciu środków odurzających. Podczas wykonywania dalszych czynności służbowych, policjanci ujawnili przy mężczyźnie pojemnik z zawartością marihuany o wadze 4,50 grama - powiedział Radiu SUD sierżant Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

W niedzielę (28.02) przed 4:00 policjanci zatrzymali w Baranowie do kontroli pojazd marki BMW, którym kierował 25-letni mieszkaniec Olszowy. - Jak się okazało kierujący znajdował się pod działaniem narkotyku w postaci amfetaminy. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy oraz został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych - dodał oficer prasowy.

Kierowcy usłyszą odpowiednie zarzuty i przed Sądem odpowiedzą za popełnione przestępstwo. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl