29 stycznia 2022, 03:25

Teraz

-2°

Fakty

A A A

KĘPNO: Kolejne remonty dróg

Gmina Kępno szykuje się do kolejnych inwestycji drogowych. W niektórych częściach miasta utrudnienia będą aż do lipca 2017r.

W tym roku rozpocznie się jeszcze kilka inwestycji drogowych na terenie Miasta i Gminy Kępno. - Do końca 2016 r rozpocznie się kilka remontów dróg, które potrwają aż do lipca 2017 roku. Przebudowane zostaną ulice: Zamkowa, Szkolna i Poniatowskiego (od ul. Kościelnej do ul. Zamkowej) w Kępnie. Tam jest przewidziany duży zakres robót ze względu na przebudowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Chcemy ruszyć także z kolejnym etapem budowy ulic na Osiedlu Jana Pawła II w Kępnie. Asfalt zostanie położony na ul. Karłowicza i Chełmońskiego - powiedział wiceburmistrz Artur Kosakiewicz.

Do połowy grudnia 2016 roku przebudowana zostanie ulica Wolności w Kępnie oraz droga w Myjomicach. Wybudowana zostanie droga na terenie Mikorzyna. Ze środków pochodzących z budżetu obywatelskiego wykonany zostanie chodnik w Hanulinie na ul. Kusocińskiego, a także w Klinach. Niebawem rozpocznie się budowa chodnika na ul. Młyńskiej. W najbliższych planach jest także budowa drugiego odcinka chodnika na ul. Topolowej. - Na ukończeniu są prace związane z powstaniem chodnika w Kierznie. Zakończono budowę dwóch odcinków chodnika w Olszowie oraz na ul Cichej - dodał Kosakiewicz. Wszystkie planowane inwestycje i zrealizowane, prezentujemy poniżej. 

Inwestycje drogowe realizowane w 2016 roku

1.Przebudowa ulicy Chopina, Moniuszki, Szymanowskiego i Paderewskiego w Kępnie”.
W ramach zadania wykonano: - kanalizację deszczową, oświetlenie uliczne, nowe nawierzchnie asfaltowe oraz chodniki. Generalnym wykonawcą robót było Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A., z Kępna. Wartość kontraktu 936 tyś zł.

2. „Wykonanie nawierzchni asfaltowej na drodze gminnej nr 859541 w Świbie – droga „donikąd” i budowa chodnika od kościoła do drogi powiatowej
W ramach zadania wykonano nawierzchnie asfaltowe: na drodze gminnej nr 859541 (donikąd) o szerokości 2,5m i długości 407 m, na drodze gminnej nr 859766 (przy blachach) o szerokości 2,5m i długości 220 m oraz wybudowano chodnik z kostki betonowej na odcinku 233,3 mb. Generalnym wykonawcą robót było Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A. z Kępna. Wartość kontraktu 149.998,50 zł brutto.

3. „ Remont drogi gminnej Kierzenko – Domanin ”.
Wykonano nową nakładkę bitumiczną oraz umocniono pobocza drogi na odcinku 700 mb. Generalnym wykonawcą robót było Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A.z Kępna. Wartość kontraktu 134.316 zł brutto.

4. „Budowa drogi gminnej przy Szkole Podstawowej w Olszowie”,
W ramach zadania wybudowano drogę nawierzchni asfaltowej wraz z odwodnieniem oraz chodnikami. Długość wybudowanej drogi 415 mb, długości wybudowanych chodników 215 mb. Generalnym wykonawcą robót było Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A.z Kępna. Wartość kontraktu 351.173,91 zł brutto

5. „Przebudowa ulic gminnych: Alei Marcinkowskiego i ul. Szkolnej w Kępnie”
Zakres zadania obejmował al. Marcinkowskiego na dł. 37 mb, ul. Szkolna na dł. ok. 48 mb. W ramach zadania wykonano nawierzchnie jezdni z kostki granitowej, nawierzchnię chodników z kostki granitowej i płyt granitowych. Generalnym wykonawcą robót była firma JERZY MAJOREK P.P.U.H "Steinbudex-J.M." ze Świdnicy. Wartość kontraktu 153.376,75 zł brutto.

6. „Przebudowa ulicy Strumykowej: w Kępnie”
Zakres zadania obejmował wykonanie nowych nawierzchni ul. Strumykowej w Kępnie na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Aleje Marcinkowskiego.
W ramach zadania wykonano nawierzchnię jezdni z kostki z kamienia naturalnego – materiał z odzysku pozyskany przy zmianie nawierzchni płyty Rynku. Generalnym wykonawcą robót była firma JERZY MAJOREK P.P.U.H "Steinbudex-J.M." ze Świdnicy. Wartość kontraktu 138.362,34 zł brutto.

7. „Budowa drogi gminnej nr G859684 w Borku Mielęckim”
Zakres zadania obejmował budowę jezdni asfaltowej dł. 528 mb, poboczy tłuczniowych wraz z rowami przydrożnymi. Generalnym wykonawcą robót była „PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE LARIX" Sp. z o.o., z siedzibą w Lublińcu. Wartość kontraktu 132.262,28 zł brutto.

Inwestycje drogowe w trakcie realizacji

1. „Przebudowa ulicy Walki Młodych w Kępnie”
Zadanie obejmuje odcinek o długości 900 mb od al. Marcinkowskiego do nowobudowanego ronda łączącego ul. Walki Młodych z byłą drogą krajową nr 8. Inwestycja obejmuje wykonanie jezdni asfaltowej, oświetlenia, chodników z kostki betonowej, ścieżki rowerowej asfaltowej, wykonanie prawoskrętu na skrzyżowaniu ulicy Walki Młodych z Alejami Marcinkowskiego, wykonanie miejsc parkingowych z kostki betonowej w rejonie KOSIR-u oraz budowę małego ronda w rejonie boiska sportowego. Generalnym wykonawcą robót było Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A.
z Kępna. Wartość kontraktu 2.024.099,56 zł brutto.

2. „Przebudowa ulicy Walki Młodych w Kępnie-rondo”
Inwestycja obejmuje wykonanie jezdni asfaltowej, ścieżki rowerowej asfaltowej wraz z budową ronda łączącego ul. Walki Młodych z byłą drogą krajową nr 8. Generalnym wykonawcą robót jest Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A. z Kępna. Wartość kontraktu 750.394,87 zł brutto. Cały zakres robót zostanie zakończony do połowy października 2016 roku.

Inwestycje których rozpoczęcie realizacji planowane jest w tym roku:

1. „Przebudowa ulic gminnych: Zamkowej, Szkolnej i Poniatowskiego (od ul. Kościelnej do ul. Zamkowej) w Kępnie” – planowane zakończenie lipiec 2017 roku;

2. Budowa ulic na Osiedlu Jana Pawła II w Kępnie: Karłowicza, Chełmońskiego – planowane zakończenie lipiec 2017 roku;

3. „Przebudowa ulicy Wolności w Kępnie ” – planowane zakończenie do połowy grudnia 2016;

4. „Przebudowa drogi gminnej nr G859633 w Myjomicach” – planowane zakończenie do połowy grudnia 2016;

5. „Budowa drogi gminnej nr 859573 na terenie sołectwa Mikorzyn” – planowane zakończenie do połowy grudnia 2016;

Zrealizowane i planowane do realizacji budowy i Remonty chodników:

1. Budowa chodnika na ul. Kusocińskiego od kościoła do drogi asfaltowej w kierunku Zosina” w Hanulinie.
2. „Budowa chodnika w Klinach” w kierunku drogi krajowej nr 11.
3. „Przebudowa chodnika przy ulicy Walki Młodych w Kępnie” – w kierunku ul. Osińskiej.
4. „Przebudowa chodnika przy ulicy Młyńskiej w Kępnie” – od ul. Warszawskiej do budynku nr 7.
5. „Ulica Topolowa - etap II chodnik”
6. Przebudowa chodnika w Kierznie”
7. Budowa chodników we wsi Olszowa – przy cmentarzu i przy Szkole Podstawowej
8. Remont chodnika w ul. Cichej – lewa strona.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~wojtek : chyba się na chełmońskiego przeprowadzę. domy jeszcze nie wykończone a już droga się buduje.

  22:55, 4 października 2016, | odpowiedz
 • ~Kympniok : @Karolinka -przy tej twojej ul. Letniej mieszkasz może od roku i już chcesz asfaltową drogę Chyba coś ci się pomyliło. Ludzie latami czekają na budowę drogi i jest dobrze. Chyba jakaś kolejność obowiązuje. Jak chcesz luksusu to sama sobie wybuduj drogę a nie psiocz na burmistrza. Zresztą było sobie kupić działeczkę na wsi to drogę byś już dawno miała.

  13:25, 30 września 2016, | odpowiedz
 • ~Karolina : A co z obiecana ulica LETNIA, która miała byc zrobiona juz w tym roku ! Głosowałam na Pana, ale w następnych wyborach juz tego błędu nie popełnię. Nie potrafi Pan dotrzymać obiecanego słowa!

  09:05, 29 września 2016, | odpowiedz
 • ~Realista : Trzeba było nie budować się w polach nie jedni czekali po kilka lat, żeby mieć dobrą nawierzchnie dojazdową... Ulica Broniewskiego woła o pomstę do nieba! Nieopodal są przystanki a na tych koleinach idzie z drogi wypaść a jak dojdzie do tragedii to oczy się otworzą jak zawsze po fakcie... Panie/Pani Obiektywnie nie masz bladego pojęcia co jest na rzeczy. Zauważ, że tamtą drogą przejeżdza kilkaset jak i nie kilka tysięcy samochodów a nie jeden na godzine.

  00:15, 29 września 2016, | odpowiedz
 • ~Obiektywnie : Przestańcie już pindolić z tą ulicą Broniewskiego większość mieszkańców gminy jeszcze tapla się samochodami i piechotą w błocie a dla was najważniejsze remontować w miarę jeszcze dobre drogi. Najważniejsza dla ciebie troska o twoją kupę blachy a nie o przechodniów jak jadąc tym padłem ochlapiesz.

  19:29, 28 września 2016, | odpowiedz
 • ~ : Nas płacących podatki do kasy gminy i podatek drogowy w paliwie,nie musi obchodzić kto jest zarządcą ulicy Broniewskiego czy alei Marcinkowskiego po stronie sądu i małej Poczty,pralka z wodą a po drugiej woda stoi w koleinach w czasie deszczu.To wstyd dla miasta by główne ulice takie były,a my niszczymy swoje auta ! !

  18:38, 28 września 2016, | odpowiedz
 • ~Fiona : Ul. Broniewskiego należy dróg powiatowych ( Starostwo )

  16:19, 28 września 2016, | odpowiedz

Więcej komentarzy