9 sierpnia 2022, 12:24

Teraz

21°

Fakty

A A A

KĘPNO: Kolejni nietrzeźwi kierowcy

Podczas długiego listopadowego weekendu policjanci z Kępna zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących.

W czwartek (11.11) przed godziną 19 :00 w Weronikopolu, policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca gminy Bralin, który kierował samochodem osobowym marki Hyundai znajdując się w stanie nietrzeźwości. Wynik badania alkomatem wskazał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielę (14.11) po godzinie 10:00 w Zgorzelcu, w gminie Rychtal, funkcjonariusze zatrzymali 34-letniego, wielokrotnie notowanego za podobne przestępstwa, mieszkańca powiatu kępińskiego (bez stałego miejsca zamieszkania), który kierował samochodem marki Fiat znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 34-latek został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Kilka godzin później (15:00) w Kępnie, policjanci zatrzymali 34-letniego obywatela Ukrainy, który kierował samochodem marki Peugeot będąc w stanie nietrzeźwości. W tym przypadku badanie alkomatem wskazało prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. - Ponadto mężczyzna na ulicy Turowskiego wjechał w znak drogowy a na ulicy Warszawskiej spowodował kolizję z pojazdem marki Volvo. Ukrainiec również został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych - powiedział Radiu SUD sierż. sztab. Filip Ślęk z Zespołu Prasowego KPP Kępno.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl