11 kwietnia 2021, 18:10

Teraz

14°

Fakty

A A A

KĘPNO: Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

W miniony weekend policjanci z Kępna zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców. W niedzielę (28.02) kilka minut po północy policjanci zatrzymali w Bralinie do kontroli pojazd marki Opel, którym kierował 27-letni obywatel Ukrainy. - Podczas kontroli okazało się, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu, badanie wykazało prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu - powiedział Radiu SUD sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

Tego samego dnia, przed godziną 20:00 w Kępnie, na ulicy Kwiatowej, policjanci zatrzymali 27-letniego obywatela Ukrainy, który kierował samochodem marki Mazda, znajdując się pod wpływem alkoholu. Wynik badania w tym przypadku wykazał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Minionej nocy (1.03) przed godziną 1:00 w Bralinie, policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Mercedes, którym kierował 49-letni mieszkaniec gminy Perzów. - Jak się okazało podczas wykonywania czynności służbowych, kierujący znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało promil alkoholu w wydychanym powietrzu - dodał sierż. Stramowski.

Wszyscy kierujący zostali zatrzymani i osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Stracili swoje uprawnienia i teraz przed Sądem odpowiedzą za popełnione przestępstwo. 

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl