25 stycznia 2021, 07:22

Teraz

-1°

Fakty

A A A

KĘPNO: Nietrzeźwy Ukrainiec spowodował kolizję i uciekł. Zatrzymali go inni kierowcy.

W piątek (8.01) w Baranowie chwilę po północy, policjanci zatrzymali 35-letniego obywatela Ukrainy, który kierował samochodem osobowym marki Renault pod wpływem alkoholu. - Wynik badania to ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu - powiedział Radiu SUD sierżant Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

Tego samego dnia o godzinie 18:00 policjanci zatrzymali 25-letniego obywatela Ukrainy, który kierując samochodem marki VW, spowodował kolizję drogową. - Mężczyzna jadąc w kierunku Kępna, na łuku drogi krajowej nr 11 uderzył w bok prawidłowo jadącego na przeciwnym pasie samochodu osobowego, którym kierowała 61-letnia mieszkanka gminy Łęka Opatowska, a następnie nie zatrzymując się, oddalił z miejsca zdarzenia. Mężczyzna kilka kilometrów dalej, w okolicach ronda w Baranowie, został ujęty przez widzących całą sytuacje, innych kierowców. W toku dalszych czynności służbowych przeprowadzone badanie wskazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu - dodał sierżant Stramowski.

Nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani i osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Teraz przed sądem odpowiedzą za popełnione przestępstwa.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl