19 marca 2018, 00:10

Teraz

-12°

Fakty

A A A

KĘPNO: Normy przekroczone drastycznie

Jakość powietrza jest niebezpiecznie zła. Osoby narażone na ryzyko powinny bezwzględnie unikać wyjść na zewnątrz. Pozostali powinni ograniczyć wyjścia do minimum. Wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane - to wyniki pomiaru smogu na terenie Kępna niemal każdego dnia.

Specjalny czujnik LookO2 zakupiło kępińskie koło .Nowoczesnej. Urządzenie już pracuje od kilku dni i wskaźniki zanieczyszczenia powietrza są zatrważające. - Kupiliśmy czujnik dwa tygodnie temu, ale dokładne pomiary urządzenie rejestruje już od tygodnia. Zanieczyszczenie powietrza w Kępnie nawet kilkadziesiąt razy przekracza normy - powiedział Radiu SUD Marcin Tyc (.Nowoczesna). Czujniki LookO2 to precyzyjnie oprogramowane urządzenia, które pracują w chmurze, wykorzystują WiFi i są niewielkich rozmiarów - przez co można korzystać z nich mobilnie. LookO2 to sieć rozproszona zbudowana z czujników stężenia niebezpiecznych pyłów (PM1, PM2.5, PM10).

- Nasze akcje na razie są tylko informacyjne. Miernik nie jest nigdzie akredytowany, natomiast działa prawidłowo. Pomiary można znaleźć na stronie internetowej. Możemy zobaczyć tam aktualne pomiary dla Kępna - dodaje Marcin Tyc. Czujniki nie wskazują źródła największego zanieczyszczenia. - Czujnik ten nie pokazuje konkretnej osoby czy budynku, z którego wydobywa się największe zanieczyszczenie, tylko ogólny obraz środowiska dla danego obszaru - przyznał Tyc. Pomiary z czujnika będzie już niebawem można śledzić na portalu radiosud.pl.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

 • ~Dialonster anty smog: Fakt jest taki, że smog w Polsce od kiedy wprowadzono zbieranie szczegółowych pomiarów i nie ważne kto wpadł na pomysł i zamontował czujniki. Temu kto to zrobił należy się szacun. Już nawyższy czas aby nowoczesnymi metodami zacząć walczyć ze zmogiem, a zacząc trzeba od zdefiniowania problemu. Jeżeli aktualna waładza nie widzi w tym problemu to my widzimy problem w aktualnej władzy. Brawo Tyc.

  06:21, 22 lutego 2017
 • ~mieszkaniec: Zastanówcie się ile można mieć smieci aby nimi palić jak ktoś nie wie to proste jak się włozy wegiel do pieca zanim się rozpali to się dymi CZRNYM DYMEM

  20:19, 20 lutego 2017
 • wyborca: Zwracam się do Stoaryszenia czyste Środowiso aby zalozyli strone na FB pt Somag nad Kepnem aby mozna wrzucać tam fotki, sprawa pilna bo okres zimowy sie konczy a rok przeminie jak z bata strzelil i znowu bedziemy truci

  14:39, 20 lutego 2017
 • ~MICHALINA: DRODZY MIESZKAŃCY
  Piętnujmy sąsiadów trucicieli, śmierdzieli róbmy zdjęcia i na fejsa .
  W małej społeczności to działa najlepiej tym bardziej że jedenaste przykazanie mówi Nie pal śmieci.
  I oczywiście wysokie mandaty po których odechce się palić co popadło

  20:02, 19 lutego 2017
 • ~Kasia: Czym pali firma B...x z moczenia ze taki czarny dym leci np dzis niedziela ok godz 12.

  19:45, 19 lutego 2017
 • ~ewa: BRAK SŁÓW@@@
  CZYSTE POWIETRZE, ZDROWIE BEZ PODZIAŁÓW.
  Jak czytam poniższy jazgot przepełniony zawiścią do wszystkich do tych z prawej i z lewej ...To strach wychodzić z domu agresji jest w WAS więcej niż SMOG-u.

  19:41, 19 lutego 2017
 • ~Do Smog: A to Pan Tyc siedzi w ratuszu i odpowiada za obecny stan rzeczy Cały czas o tym piszę.
  Po drugie TVN nie jest niemiecki tylko amerykański, tvpis tłucze Wam do łba brednie i chlapiecie głupotami na forum publicznym. Jak Ci TVN nie pasuje to sobie włącz polsat; super stację czy inny kanał telewizji prywatnej a nie państwowej lub związanej ze spółką Srebrna.
  I nie myl patriotyzmu z patridiotyzmem, bo to dwa odległe bieguny.

  13:28, 19 lutego 2017

Więcej komentarzy