17 października 2021, 04:52

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Oficer prasowy kępińskiej policji będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 45-letni obywatel Ukrainy wydmuchał ponad 3 promile!

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (11.10) przed godziną 17:00, na ulicy Obrońców Pokoju w Kępnie. Sierż. Rafał Stramowski, który był już po służbie zauważył jak jadący przed nim kierowca busa, porusza się po drodze zygzakiem. Policjant zaniepokojony stylem jazdy kierowcy, na skrzyżowaniu gdy zapaliło się "czerwone światło", zatrzymał swój pojazd, podszedł do kierowcy chcąc sprawdzić czy wszystko jest w porządku i czy kierowca przypadkiem nie potrzebuje pomocy. - W samochodzie siedziało dwóch obywateli Ukrainy. Bełkotliwa mowa i „chwianie się” za kierownicą, a także woń wskazywały, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Nasz policjant natychmiast wyjął mężczyźnie kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę - mówi Radiu SUD sierż. sztab. Filip Ślęk z zespołu prasowego KPP Kępno.

Na miejsce wezwano oznakowany patrol policji. W toku dalszych czynności okazało się, że kierujący, 45-letni obywatel Ukrainy znajdował się pod wpływem alkoholu. Wynik badania wskazał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl