27 maja 2024, 17:14

Teraz

25°

Fakty

A A A

KĘPNO:Pszczelarze mogą składać wnioski


Rozpoczął się kolejny nabór wniosków, w ramach pomocy de minimis w rolnictwie, o dofinansowanie do przezimowanych rodzin pszczelich. Wnioski można już składać do ARIMR Oddział Powiatowy w Kępnie.


Środki finansowe z budżetu państwa, podobnie jak w latach ubiegłych, są przeznaczone dla pszczelarzy, którzy prowadzą działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół, są wpisani do rejestru prowadzonego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii i mają nadany przez ARiMR numer w ewidencji producentów.


O dofinansowanie, które – tak jak w poprzednim roku – wynosi 50 zł do każdej przezimowanej rodziny pszczelej, można się ubiegać do 31 maja tego roku. Wnioski przyjmują biura powiatowe ARiMR. Wnioski można składać w placówce osobiście lub przez pełnomocnika, wysyłać poleconą przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem platformy ePUAP - mówi kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Kępnie Marek Potarzycki.


To działanie pomocowe Agencja realizuje już po raz czwarty. W 2021 roku pszczelarze otrzymali z tego tytułu blisko 20 mln zł, w 2022 ponad 23 mln zł, a w 2023 niemal 77 mln zł.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl