17 maja 2022, 12:44

Teraz

16°

Fakty

A A A

KĘPNO: Rekordzista miał 4 promile

6 nietrzeźwych kierowców zatrzymali w ostatnich dniach policjanci z Kępna. 2 oprócz kierowania na podwójnym gazie dodatkowo odpowie za złamanie sądowego zakazu.

6 maja o godz. 21:45 w Trzcinicy policjanci zatrzymali 36-letnią mieszkankę Drożek, która jadąc samochodem marki Renault nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego wjechała w przystanek autobusowy. Badanie alkomatem wskazało ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

7 maja przed godziną 18:00 w Sadogórze zatrzymano 26-letniego mieszkańca gminy Rychtal, który kierował samochodem marki Opel znajdując się w stanie nietrzeźwości zjechał z drogi i dachował. Badanie alkomatem wskazało ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

8 maja o godz. 13:20 w Grębaninie funkcjonariusze zatrzymali 53-letniego mieszkańca gminy Bralin, który kierował motocyklem znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz posiadając zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Kępnie. Badanie alkomatem w tym przypadku wskazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tego samego dnia, kilka minut wcześniej w Weronikopolu zatrzymano 31-letniego mieszkańca gminy Kępno, który kierował pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna ponadto posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

9 maja kilka minut po północy policjanci w Nowej Wsi Książęcej zatrzymali 48-letnią mieszkanka gminy Rychtal. Jak się okazało podczas kontroli, kobieta znajdowała się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, miał 44-letni mieszkaniec Stogniewa, który po drodze publicznej jechał motorowerem. Został zatrzymany 9 maja po godzinie 18:00 w miejscowości Zmyślona Słupska. - Ponadto mężczyzna podczas wykonywania czynności znieważył naszych mundurowych słowami powszechnie uważanymi za obelżywe. Został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych i teraz przed sądem odpowie za popełnione przestępstwa - poinformował sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl