29 stycznia 2022, 02:57

Teraz

-1°

Fakty

A A A

KĘPNO: Skradziono portfel na cmentarzu

W miniony weekend jedna z mieszkanek naszego regionu, przez nieuwagę, pozostawiła na płycie nagrobkowej na cmentarzu portfel, gdy po niego wróciła okazało się, ze została okradziona. Pamiętajmy, że sezon wakacyjny sprzyja wszelkiego rodzaju oszustwom, kradzieżom, włamaniom i uszkodzeniom mienia. Sezon urlopowy, to czas, gdy odpoczywamy, nie skupiając się na tym, co dzieje się dookoła. Naszą nieuwagę mogą wykorzystać oszuści.

Zastosujmy się do kilku rad, które pozwolą nam bezpiecznie spędzić ten czas: - Wyjeżdżając z domu zabezpieczmy dobrze okna i drzwi. Włączmy także alarm i monitoring (jeśli je posiadamy). Nie trzymajmy w domu znacznej ilości pieniędzy. Bezpieczniejszym miejscem będzie bank. Wyjeżdżając nie zabierajmy dużej ilości gotówki. Pieniądze podzielmy na mniejsze kwoty i rozłóżmy je równomiernie w różnych częściach bagażu. Każdy bagaż dobrze oznaczmy i opiszmy (to pomoże w jego odnalezieniu, gdyby się zagubił). Uważajmy na torby, które z sobą nosimy. Nie pozostawiajmy nawet na chwilę torebek, telefonów, laptopów czy portfeli bez naszej należytej uwagi. Okazja może "czynić złodzieja". Absolutnie nie pozostawiajmy cennego bagażu i pieniędzy w samochodzie (nawet, jeśli tylko na chwile idziemy do sklepów czy załatwić inną pilną sprawę) - ostrzega st. sierżant Anna Lubojańska, oficer prasowy KPP Kępno.

Uważajmy na to, co publikujemy w Internecie - w szczególności na forach internetowych. Nasze informacje o wyjeździe urlopowym, publikowane zdjęcia informacje o naszej lokalizacji umieszczone na stronach w internecie mogą być zaproszeniem dla włamywaczy! - Nie korzystajmy z sezonowych okazji, nie kupujmy niczego u obwoźnych handlarzy, nie dajmy się nabrać na "tanie letnie promocje". Pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy obcych nam osób do domów. Na targowiskach i straganach uważajmy na torbę i portfel, nie pozostawiajmy otwartych torebek, a jeśli chodzimy na zakupy z koszykami, nie ustawiajmy portfela w widocznym miejscu - dodaje st. sierżant Lubojańska.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl