4 grudnia 2020, 15:10

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Uwaga na kradzieże na cmentarzu

W okresie Wszystkich Świętych jesteśmy bardziej niż zwykle narażeni na oszustwa, rozboje i kradzieże cmentarne oraz kieszonkowe. Pamiętajmy także o właściwym zabezpieczeniu domów na ten czas.

W tym okresie policja w całym kraju rozpoczyna „Akcję Znicz”. Również w naszym regionie policjanci będą prowadzili wzmożone kontrole. Nie zabierajmy na cmentarze pieniędzy ani innych zbędnych dokumentów. Podczas zakupów na przycmentarnych straganach, nie pokazujmy ile mamy pieniędzy. - Apelujemy do wszystkich, aby podczas porządkowania grobów pilnowali swoich rzeczy osobistych, zwłaszcza torebek - mówi sierż. sztab. Filip Ślęk z zespołu prasowego KPP Kępno.

Święto Zmarłych, to niestety także okres kradzieży cmentarnych. Starajmy się nie ustawiać drogich wieńców i zniczy wcześniej, niż jest to konieczne. Parkujmy auta w miejscach do tego przeznaczonych i odpowiednio oświetlonych. Nie zostawiamy w nich toreb, bagaży i kurtek, ani innych cennych przedmiotów. Uważajmy na wszelkie osoby kwestujące w okolicach cmentarzy i parkingów.

Trzeba pamiętać także o zachowaniu odpowiednich restrykcji związanych z pandemią. - Przestrzegamy, aby każdy z odwiedzających groby swoich bliskich, miał założoną maseczkę. W tych miejscach również będziemy to kontrolować - przestrzega sierż. sztab. Ślęk.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl