5 czerwca 2020, 23:49

Teraz

13°

Fakty

A A A

KĘPNO: W maju ma ruszyć budowa II etapu obwodnicy

W maju ma ruszyć budowa II etapu obwodnicy Kępna - zapewniała w programie Radia SUD wiceminister Andżelika Możdżanowska (PiS). Inwestycję w ramach programu „Projektuj i Buduj” od 16 tygodni realizuje PUT Intercor „ sp. z o.o.

II etap obwodnicy Kępna zrealizowany będzie od istniejącego węzła „Kępno-Krążkowy” do drogi krajowej nr 11. Odcinek liczyć będzie 7 km. - Jesteśmy w 16 tygodniu realizacji tej inwestycji. To jest ten etap projektowy kontraktu „Projektuj - Buduj”. To czas na uzyskanie ostatecznych decyzji na budowę - mówiła wiceminister Andżelika Możdżanowska.

Termin realizacji inwestycji upływa w 2020 r. Czy jest realne, żeby udało się wybudować obwodnice w kilkanaście miesięcy? - To jest możliwe, bo mówimy o dwóch okresach budowlanych (…) Prawdopodobnie jest to prosta do wykonania, po uzyskaniu wszystkich decyzji, dlatego wykonawca gwarantuje, że nic nie wydarzy się, bo nawet zimą, gdy będzie aura sprzyjająca, to prace mogą być prowadzone, bo wykonawcy zależy na tym, aby w terminie prace zakończyć - dodała minister Możdżanowska.

II etap budowy obwodnicy Kępna nadzorować będzie opolski oddział GDDKiA. W minionym tygodniu nastąpiła zmiana dyrektora tej placówki (Przemysława Maliszkiewicza zastąpiła Lidia Markowska), czy to może w jakimś stopniu wpłynąć na budowę? - Po dwóch dniach pracy nowej dyrektor, mam wrażenie, że realizacja tej inwestycji może tylko przyspieszyć - przyznaje wiceminister.

Inwestycja będzie kosztować 122,6 miliona złotych. - Nie ma żadnego zagrożenia braku środków finansowych. Bardzo zależałoby mi, że do końca maja wykonawca mógł przejąć plac budowy. Najpóźniej będą to pierwsze dni czerwca, to gwarantuje - dodała wiceminister Andżelika Możdżanowska.

Przypomnijmy, że 23 maja 2018 roku nastąpiło uroczyste otwarcie pierwszego odcinka drogi ekspresowej S11 w Kępnie. Uruchomiono dzięki temu Węzeł Kępno, z którego można dojechać w kierunku Wrocławia i Warszawy.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl