15 maja 2021, 18:33

Teraz

15°

Fakty

A A A

KĘPNO: W szpitalu zamontowano nowy, 6-tonowy zbiornik tlenu

Z magazynów rządowej Agencji Rezerw Strategicznych do szpitala w Kępnie dostarczono dzisiaj 6-tonowy zbiornik tlenu wraz z wyposażenie.

Do tej pory szpital w Kępnie dysponował 3-tonowym zbiornikiem zasilającym instalację w tlen medyczny. - Jest to bardzo ważna inwestycja, zwłaszcza w czasie epidemii. Nasz szpital dysponuje obecnie 52 łóżkami, na których leczeni są pacjenci z covid. Musieliśmy zadbać o zabezpieczenie dostaw tlenu. Do tej pory posiadaliśmy 3-tonowy zbiornik, który trzeba było uzupełniać co dwa dni. Dzienne zużycie tlenu wynosi u nas około 850 kg - powiedziała Radiu SUD Beata Andrzejewska, dyrektor SPZOZ Kępno. Koszty miesięczne zużycia tlenu wynoszą obecnie około 10 tys zł.

Inwestycja uzyskała pozytywną opinię wojewody i zostanie sfinansowana ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Szacowany koszt wynosi ok. 50 tys. złotych.

W ciągu 3 ostatnich na oddziale covidowym kępińskiego szpitala leczonych było 162 pacjentów. Wypisanych zostało 93. 17 pacjentów przeniesionych na inne oddziały w kępińskiej placówce lub innych szpitalach dysponujących wolnymi miejscami. W tym okresie na oddziale covidowym zmarło 27 pacjentów.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl