20 maja 2024, 18:08

Teraz

21°

Fakty

A A A

KĘPNO: Warsztaty „Otwórz by ratować”

W czwartek 11 kwietnia br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie odbyły się warsztaty pn. „Otwórz by ratować”, prowadzone prze instruktora asp. Adama Skrzypkwoskiego funkcjonariusza KP PSP w Kartuzach,  podczas których strażacy KP PSP w Kępnie doskonalili techniki siłowego otwierania drzwi.


Praktyka siłowego otwierania drzwi jest niezwykle istotna w pracy strażaków, którzy często muszą radzić sobie z sytuacjami, gdzie szybki dostęp może mieć kluczowe znaczenie dla ratowania życia oraz mienia. - Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi instruktora Adama Skrzypkowskiego oraz współpracy z Komendą Powiatową PSP w Kartuzach, uczestnicy warsztatów uzyskali nie tylko umiejętności techniczne, ale także pewność siebie i gotowość do skutecznego działania w każdej sytuacji kryzysowej -  poinformował kpt. Jakub Sobczak z-ca oficera prasowego PSP Kępno.


W czwartkowych warsztatach wzięli udział również funkcjonariusze KPP w Kępnie. Ich obecność nie tylko wzbogacała treningi o konstruktywną wymianę doświadczeń, ale także podkreślała znaczenie współpracy pomiędzy różnymi służbami ratowniczymi. Dzięki wspólnym działaniom strażaków i policjantów, możliwe jest skuteczniejsze reagowanie na sytuacje kryzysowe oraz szybsza pomoc potrzebującym.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl