8 grudnia 2021, 12:04

Teraz

-2°

Fakty

A A A

KĘPNO: Wybrano Człowieka Roku 2016

Podczas uroczystej gali, jaka odbyła się wczoraj Motelu Za Miedzą w Chojęcinie ogłoszono wyniki konkursu Człowiek Roku 2016 Powiatu Kępińskiego.Konkurs odbył się pod egidą Twojego Pulsu Tygodnia - gazety, która świętowała również 15-lecie swojego istnienia na prasowym rynku.

W kategorii MANAGER ROKU laureatem Konkursu został Roman Idźczak- właściciel firmy IDŹCZAK MEBLE w Łęce Opatowskiej.W kategorii PEDAGOG ROKU RENATA GOŚĆ - dyrektor Biblioteki w Trzcinicy.SAMORZĄDOWCEM WITOLD JANKOWSKI - starosta kępiński,UCZNIEM JULIAN ROZWADOWSKI - uczeń PSM I st. w Kępnie.Statuetka w kategorii PRO PUBLICO BONO trafiła do Alojzego Leśniarka - przewodniczącego Oddziału Rejonowego PZERiI w Bralinie.O tym, komu przypadnie tytuł pierwszego z pierwszych decydowała Kapituła, której w tym roku przewodniczyła poseł Andżelika Możdżanowska

Kapituła przyznała wyjątkowe wyróżnienie dla ucznia Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi Kacpra Władkowskiego, który osiaga doskonałe wyniki w pływaniu m.in zdobył tytuł mistrza i wicemistrza Polski w Pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”.

Gala konkursu zbiegła się w tym roku również z jubileuszem 15-lecia Twojego Pulsu Tygodnia, którego pierwszy numer ukazał się 30 kwietnia 2002 r.

Na początku tej uroczystości usłyszeliście państwo wstępniak, jaki został zamieszczony w pierwszym numerze gazety, który ukazał się w 2002 r. Tam zawarliśmy ideę, jaką chcemy, żeby przyświecała tej gazecie. Dziś mogę powiedzieć, że jestem dumny z tego, że tej idei pozostaliśmy wierni - mówił redaktor naczelny Jerzy Bińczak.

Jak to na urodzinach bywa były życzenia od zaproszonych gości, kwiaty ,wspólne pamiątkowe zdjęcia oraz wspaniały urodzinowy tort, w którego krojeniu pomagał również równolatek gazety, który urodził się dokładnie 30 kwietnia 2002 roku - Mateusz Nowak.Wraz z rodzicami zaproszony został na jubileuszowe obchody. Wspaniałą Galę swoimi występami uświetniły chóry z Gminy Trzcinica - chór Violino z Zespołu Szkół w Laskach pod dyrekcją Danuty Wieczorek oraz chór  Zespołu Szkół w Trzcinicy pod dyrekcją Renaty Adamskiej.Chóry te kilka tygodni temu odznaczone zostały honorową odznaką ,,Za zasługi dla województwa wielkopolskiego'', którego to aktu dokonał obecny na wczorajszej uroczystości marszałek Krzysztof Grabowski.Swoje umiejętności zaprezentował też Uczeń Roku 2016 10-letni Julian Rozwadowski.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~obywatel2 : Do rewers: mało wiesz i mało widzisz z woli miłościwie nam panujących - nie nadających się...

  19:06, 22 kwietnia 2017, | odpowiedz
 • ~rewers : Obywatel 1,Obywatel 2 dlaczego w was tyle zlosliwosci i jadu

  08:24, 22 kwietnia 2017, | odpowiedz
 • ~obywatel2 : Patrząc na kapitułę i laureatów to żal d... ściska a co do starosty - popieram negatywne opinie poprzedników. Powiat od początków jego powstania nie był tak nieudolnie i nienowocześnie zarządzany, jak obecnie.

  05:23, 21 kwietnia 2017, | odpowiedz
 • ~konrad : Panie Starosto GRATULACJE i ZDROWIA !!!

  19:16, 20 kwietnia 2017, | odpowiedz
 • ~obs : Gratulacje Panie Starosto

  17:30, 20 kwietnia 2017, | odpowiedz
 • ~obywatelka : Obywatelu Ty naprawdę musisz być. głodny

  15:04, 20 kwietnia 2017, | odpowiedz
 • ~Obywatel : Pan starosta swoim podejściem do pracy i nadzorowaniem pracy Starostwa Powiatowego przejada pieniądze podatników. Proszę niektórych o czytanie ze zrozumieniem. Kto organizował gale i za jakie pieniądze to nie wnikam.... ( do oooo)

  14:14, 20 kwietnia 2017, | odpowiedz

Więcej komentarzy