29 stycznia 2020, 22:08

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Zebrali 36tys. dla Przemka

Zakończyła się niedzielna zbiórka pieniędzy na rehabilitcję dla Przemka Słupianka. Wolontariuszom udało się zebrać ponad 36tys. złotych.

O sprawie Przemka, który doznał niefortunnego urazu kręgosłupa pisaliśmy tutaj:
http://www.radiosud.pl/fakty/pomoc-dla-przemka-slupianka-1257

W akcję organizowaną przez Caffe & Pub Gramophone, Stowarzyszenie Uśmiech oraz wolontariuszy włączyło się mnóstwo mieszkańców Kępna i okolic.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się tzw. cegiełki, z których najcenniejszą było polerowanie trzech samochodów w Firmie Moto-Lak Artur Rosowski nabyte za 2500zł. Cegiełkami były również koszulki znanych polskich sportowców, w tym Grzegorza Krychowiaka - dzięki, której pula zebranych środków powiększyła się o 2400zł, Kamila Syprzaka (700zł) i Kamila Makuszewskiego (700zł). Swoją cegiełkę, w postaci lotu paralotnią z kolacją dla dwóch osób, nabytą później za 550zł wniosła również poseł Bożena Henczyca.

W czasie kiedy na scenie pubu zbiórkę wspierały zespoły muzyczne: Rest in pepperoni, The Gentleman, Tampada, Miłosz Szefner, SoFresh, Lonia Maryniak, Małgośka, Graphite, People of the Haze, Full Cup Tour, na rynku zebrały się ekskluzywne pojazdy. Za drobną opłatą na cele charytatywne można było przejechać się zarówno zabytkowym automobilem jak i prestiżowym supersamochodem.

Łącznie udało się zebrać 36 200 złotych, które mimo, że są dowodem na wielki sukces akcji, stanowią w dalszym ciągu kroplę w morzu potrzeb. Miesiąc specjalistycznej rehabilitacji niezbędnej przy tego typu urazach to koszt ok. 20tys. zł za miesiąc.

Autor: witek.rybczynski@radiosud.pl