20 maja 2024, 18:12

Teraz

21°

Fakty

A A A

REGION: Kierowca samochodu ciężarowego wydmuchał prawie 3 promile!

Uszkodzone dwa pojazdy ciężarowe i bariery ochronne na trasie S8 to bilans zdarzeń do których doprowadził 54-latek. Mężczyzna kierując ciężarowym dafem posiadał w organizmie prawie 3 promile alkoholu, został zatrzymany i usłyszy zarzuty w tej sprawie. Za to przestępstwo grozi mu wysoka grzywna i kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do dwóch zdarzeń drogowych na trasie S8 doszło 18 maja 2023 roku. Na stanowisko kierowania wieruszowskiej komendy po godzinie 10:00 wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na 124 km drogi S8 w kierunku Wrocławia kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą uderzył w bariery ochronne i gubiąc przewożony ładunek nadal kontynuował jazdę. Ze zgłoszenia wynikało również, że kierowca ciężarówki po zdarzeniu zatrzymał się na mopie Niwiska. Funkcjonariusze z wieruszowskiej komendy na parkingu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie tym pojazdem. Mundurowi ustalili, że kierujący dafem 54-letni mieszkaniec powiatu radomskiego na swoim koncie ma więcej przewinień. Mężczyzna wjeżdżając na mop Niwiska uszkodził zaparkowaną naczepę marki Kogel. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz o jego dalszym losie zdecyduję sąd, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, nie uniknie odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowych. Mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami.


- Kierowanie autem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. zł - relacjonuje asp. Piotr Siemicki z KPP w Wieruszowie. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl