13 czerwca 2021, 22:19

Teraz

11°

Fakty

A A A

KĘPNO: Kilkaset osób trafi na kwarantannę! Covid-19 zdiagnozowano u nauczycieli

Nawet kilkaset osób może trafić po weekendzie na kwarantannę w powiecie kępińskim. U jednej z sióstr zakonnych zdiagnozowano obecność Covid-19. Siostra uczyła religii w SP 1, SP 3 Kępno i Przedszkolu Sióstr Boromeuszek. Koronawirusa wykryto także u nauczyciela, który pracuje w ZSP 1 i ZSP 2 Kępno.

- Sytuacja jest niezwykle dynamiczna, przez cały weekend powiadamiamy osoby, które muszą odbyć kwarantannę - powiedziała Radiu SUD Wanda Lepka, dyrektor PSSE w Kępnie. Na kwarantannę trafić mają zarówno uczniowie jak i nauczyciele, którzy mieli kontakt z zarażoną siostrą zakonną. Już teraz wiadomo, że nie wszystkie dzieci z tych klas były w ostatnim czasie w szkołach. Niektóre nie chodzą na religię, ale nie zmienia to faktu, że na kwarantannę trafi mnóstwo osób. - W naszej szkole przechodzimy na zdalny tryb nauczania. Kwarantanna objęła 81 dzieci i 6 nauczycieli - mówi Mirosław Grabny, dyrektor SP nr 3 Kępno. Sytuacja w tej szkole dotyczy trzech klas I i jednej IV.

- W naszej placówce kwarantanną objęci zostali uczniowie trzech klas III, czyli około 60 uczniów. Oprócz nauczyciela religii, który jest chory, nie mamy w kwarantannie innych nauczycieli - informuje Radio SUD Roma Muszyńska, dyrektor SP 1 Kępno.

W Przedszkolu Sióstr Boromeuszek kwarantanną objęte zostały dzieci z dwóch grup, jednak nie wszystkie były w ostatnich dniach w placówce.

Niestety to nie koniec złych informacji, bowiem na kwarantannę trafią także osoby związane ze szkołami ponadpodstawowymi. U jednego z nauczycieli, który pracuje zarówno w ZSP 1 jak i ZSP 2 wykryto obecność koronawirusa. W tych placówkach zostanie wprowadzona także kwarantanna w stosunku do osób, które miały kontakt z zarażoną osobą. Od poniedziałku szkoły ponadpodstawowe przechodzą w tryb nauczania hybrydowego.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl