16 stycznia 2021, 07:34

Teraz

-5°

Fakty

A A A

KĘPNO: Kradzionym samochodem, uderzył w drzewo. Miał 1,5 promila

6 lipca br. po godzinie 15:00 dyżurny KPP Kępno otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego, do którego doszło w miejscowości Kliny.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zastali samochód, którego kierowca nie dostosował prędkości do warunków ruchu i wypadł na łuku drogi, w wyniku czego uderzył z dużą siłą w przydrożne drzewo. - Nasi funkcjonariusze podczas wykonywania czynności służbowych, ustalili że pojazd marki opel pochodzi z kradzieży. Kierujący tym pojazdem 21-letni obywatel Ukrainy był nietrzeźwy, badanie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - powiedział Radiu SUD st. post. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno. Obywatel Ukrainy ukradł auto sąsiadowi z posesji. 

Mężczyzna z ogólnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do kępińskiego szpitala. Po wykonaniu niezbędnych czynności trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Teraz po wytrzeźwieniu usłyszy odpowiednio skonstruowane dla niego zarzuty. Postępowanie w tej sprawie prowadzi kępińska policja.

foto: KPP Kępno

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl