7 sierpnia 2020, 14:50

Teraz

27°

Fakty

A A A

KĘPNO: Kryta pływalnia pozostanie zamknięta

Od 6 czerwca działalność mogą wznowić siłownie, kluby fitness, baseny, sale zabaw i parki rozrywki. Otwarte będą także sauny i solaria. 

W Kępnie kryta pływalnia pozostanie zamknięta. - Na pewno nie otworzymy krytej pływalni 6 czerwca - mówi Radiu SUD burmistrz Piotr Psikus. - Chcemy te pierwsze tygodnie wykorzystać na przygotowanie obiektu i przeprowadzenie wszystkich spraw, które trzeba byłoby wykonać w tzw. przerwie technologicznej - dodał burmistrz.

Dlaczego tych prac nie prowadzono przez ostatnie tygodnie, gdy basen był zamknięty z powodu koronawisura? - Właśnie z tego powodu nie mogliśmy tego zrobić wcześniej, bo firmy, które odpowiadają za technologię, odmawiały przyjazdu z powodu epidemii. Teraz, gdy nastąpiło poluzowanie firmy zaczynają przyjeżdżać. W ciągu 10 dni chcemy napełnić nieckę basenu wodą, otrzymać wszystko zezwolenia odbioru sanitarnego. Zakładamy, że obiekt zostanie uruchomiony najpóźniej 1 lipca – zapowiedział Piotr Psikus.

Korzystanie z krytej pływalni nie zwolni z utrzymanych restrykcji. Będzie limit osób przebywających na basenie. Na jednym torze będzie mogła pływać tylko jedna osoba, a otwarty będzie, co drugi tor. Trzeba będzie zachowanie dystans (zarówno w wodzie, jak i poza nią). Maseczki będą obowiązywać między innymi w szatniach, holu wejściowym lub poczekalniach.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl